Tigu saab sel aastal 10 aastaseks

Hämmastav on see, et ma ise ei olnud veel selle peale mõelnud, et meil juubeliaasta käimas, kui hakkasid saabuma pakkumised meilile kõiksugu firmadelt, kes miskit müüvad, et juubeli väärikaks  tähistamiseks on mul just nende teenuseid vaja, alates alkoholi maaletoojast “Prikest”, kes arvab et Moët & Chandon on vältimatu kuni pasunakoorideni, kes pakuvad meeleolu looma . Aitäh muidugi kõigile.

Aga tõesti selle aasta 16.novemberil saab me armas Tigu 10 aastaseks ja seoses sellega alustame me juubeliürituste sarja ehk siis teeme tihedamalt kui vahepealsetel aastatel veiniüritusi ja väljasõite. Juubelipidu ise toimub nagu ikka Beaujolais Nouveau päeval, sel aastal peame seda erandkorras mitte neljapäeval, vaid kolmapäeval, sest see on 16. november, et avada pudelid just keskööl .

Esimene juubelisarja üritus toimub 10.märtsil veinide maaletooja Baleniga.

Balen oli meie esimene koostööpartner, kes  uskus meisse ja  usaldas alustavat firmat  müües meile veini enne kui me oma müügiload ja muud dokumendid korda saime. Sest need me saime korda tõesti viimasel sekundil n.ö minut pigem pärast kui enne uste avamist.  Oli palju firmasid, kes ei saanud lepingut teha enne, kui müügiluba oli ette näidata või tahtsid ettemaksu. Eks see ole mind hiljem imestama pannud küll, kuidas firmad on tasuta veini jaganud igale poole, kus vaid keegi n-ö “omadest” töötas ja suuri kaotusi hiljem vastu võtnud, aga mis sellest enam Kui palju oli tol aegadel seda fafaad ja kui palju vinoteeke on tänaseks kadunud, jättes enda järel maha suured võlad. . Kes vana asja meelde tuletab…sel hea mälu.

Balen on  meist poole vanem perefirma- seda juhivad isa ja poeg. Tööl on veel raamatupidaja, laohoidja-autojuht ja muidugi Tarmo- mees, kes moodsas keeles öeldult on kliendihaldur, aga väikeses firmas tehakse seda tööd, mis vaja teha on, seega ei saa mingit nimetust kellelegi määrata .  Kõik nad on olnud seal aegade algusest peale ja mulle meeldib mõelda, et me oleme sarnane firma. Oma olumuselt muidugi, mitte eduloolt. Aga kuna me oleme veel poole noorem, on meil aega veel uuele hüppele ja selle hüppe peavad tegema nüüd Tigu noored.

Nad ütlevad oma kodulehel enda kohta nii:

Me oleme sõltumatud ja meil puudub kohustus osta konkreetse tootja veine. Balen ei paku suuri brände, mis ei oma muud väärtust kui suur turunduseelarve. Me valime veine, mis meile meeldivad, veine, mis väljendavad oma individuaalsust, veinimaja isikupära ja kasvupiirkonnast tulenevat omapära ning mis on sageli leidnud veinikriitikute poolt ka äramärkimist.

Niisiis  Tigu juubeliaasta esimene üritus 10.märts- isikupärased veinid on jub avalitud, menüü paika pandud, rääkima tuleb Tarmo ja  kui meie kujundaja-disainer Ines 🙂 saab valmis kutse, siis saadame laiali ja jagame infot. Mul on ka plaanis sõna võtta teemal veinitrendid 2016- nii 5 minutit.

Kuna veiniõhtu peab olema hubane, kus kõneleja hääl kostuks kõigile, siis oleme vigadest õppinud ja saame vastu võtta vaid niipalju rahvast kui mahub alumisse saali ja see on 36 inimest.

Kes usaldab, võib juba reserveerida kohti, sest kes ees, see mees.  Siseinfona võin öelda, et kõik veinid on minu jaoks samuti suur üllatus ja ma olen põnevil ning menüü on koostatud nii, et see veinimaitseid veelgi võimendaks.

Tigu avamispidu 16.november 2006

tigu1 pidu

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.