“Vetelpäästja” Foie gras vastu

Hapukurgihooaeg kulinaariamaailmas tundub möödas olema. Täna hommikul olid Prantsusmaa suuremad lehed täis pahameelt Pamela Andersoni üle, keda  oli  Prantsusmaa Rahvusassamblee  ette esinema  kutsunud valitsuse rohelise partei saadik Laurence Abeille(tõlkes mesilane) ja mille pakkumise Pamela vastu võttis.. Proua Mesilase eesmärk on täidetud, tähelepanu terves maailmas kui palju nüüd, kuid prantslased tunnevad ennast sügavalt solvatud. Teemaks: keelata hanede nuumtoitmine foie gras tootmiseks!

Pamela Andersoni võib veidi võrrelda Birgitte Bardot´ga, kes pärast pöörast elu, on loomakaitsjaks pööranud ja kes asutanud loomaõiguste fondi, kuid Birgitte pole kunagi olnud reklaamnäoks tarbimisühiskonna  toodetele, mis hävitavad inimese tervist: Coca Cola, Pizza Hut jne. nagu Pammy- seetõttu pole proua  Baywatch  õige inimene näpuga viibutamiseks.

Foie Gras tootjad on sattunud viimasel ajal üldse ebaõiglaselt raskete rünnakite alla. Avastatud on tõepoolest üksikud farmid, kus linnud kasvavad halbades tingimustes ja see pööratakse meeletuks ülemaailmseks meediaskandaaliks. Riburadapidi tuleb mingi kuulsus ja kutsub üles boikoteerima foie gras’d. Tegelikuses on pardi-ja hanekasvatused Prantsusmaal eriti “rohelised” ja loomasõbralikud, mida ei saa öelda enamus loomakasvatuste kohta, mille tooteid inimesed tarbivad igapäevaselt ja eriti Ameerikas. .

Kuid ka see ei ole küsimus, alati võib ju  millegi vastu võidelda, kuid kas pole silmakirjalik proua loomakaitsjast tulla Prantsusmaale korda looma, kui Ameerikas on võitlusi, mille eest võidelda küllaga: Monsanto,  Coca-Cola. Pizza-Hut,  McDonalds- mitte olla seal reklaamnäoks, vaid sellise ideoloogia vastu tuleb võidelda….  Prantslased ütlevad, et nad võtavad seda kui rünnakut Prantsuse kultuuri vastu.

Ja kui nüüd tahta eriti irooniline olla ja öelda, et kui proua soovib tähelepanu, siis võiks hakata võitlema austrite julma kohtlemise vastu.  Mõelge vaid- elusale austrile tilgutatakse peale sidrunimahla ja siis pistetakse loom elusalt nahka.

panderson

Selle nädala Tigu menüü leiad siit

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.