Anna oma allkiri Jamie petitsioonile!

Alla saab kirjutada siin:

https://www.change.org/p/jamie-oliver-needs-your-help-fighting-for-food-education?recruiter=268473476&utm_campaign=signature_receipt&utm_medium=email&utm_source=share_petition

Jamie Oliver Sign it

Jamie Oliver on väga sümpaatne, mulle meeldivad ta kokasaated. Lisaks ta ühiskondlik aktiivsus on pisarateni liigutav. Ma nägin hiljuti Cooking kanalilt saadet, kus Jamie kokkas vanadekodus ja mõtlesin selle peale, kas vanuse poolest kõlbulik papi Robuchon võtaks oma potid ja pannid ja läheks seenioritele süüa tegema? Või hüperaktiivne Gordon Ramsay? Naer tikub ligi ainuüksi sellise mõttekonstruktsiooni peale.
Sel ajal kui “vanad peerud” tegelevad ennast vägivalla süüdistustest alluvate suhtes puhtaks pesemisega, võitleb Jamie koolitoidu eest või paneb lipsu ette ja kõnnib Westminsterisse poliitikute südametunnistusele koputama. Või siis sõidab Ameerikasse, et paljastada sealsele rahvale tõde,et McDonaldsi hamburgeri liha on koeratoidu lihaga sama kvaliteediga, kuid liha töödeldakse ammoonium hüdroksiidiga, mis selle  pehmeks muudab.
Sümpaatne, isegi väga.
Siiski on üks pisike tõrvatilk mees  seoses Jamie’ga. Nimelt Gatwicki lennujaamas on Jamie Oliveri kohvikud ja nende menüüdega peaks Jamie siiski veidi tööd tegema. Kuna ta on kuulsaim reklaaminägu, kes kõneleb meile tervislikust toidust, siis võiks tema toidukohad olla need, kus seda tervislikku ja hooajalist toitu saab. Paraku on ikka võileibade vahel talvisel ajal plastmasstomatid, kastmed on suhkruga maitsestatud, hamburger ja ebatervislikud suhkruga ülepuistatud saiad letis. Loodetavasti lähitulevikus saab siiski Jamie restodest ja baaridest see koht, kus saab süüa sellist toitu, mille eest ta tulihingelist võitlust peab. Allkirja mina igatahes andsin ja kutsun kõiki üles seda andma.
Blacksheep_Jamies_Gatwick-11

6 responses to “Anna oma allkiri Jamie petitsioonile!

  1. Ülekaalulised lapsed kuskil Muricas või Inglismaal on täielik pseudoprobleem võrreldes lastega kes peavad nälgima ja kes lõpuks surevad. Nii nagu iga probleemi puhul tuleb ravimist alustada juurtest siis ka selle näite puhul tuleb debiilikutest vanematele selgeks teha, et Mc´donalds on saast. Muidugi surevad need lapsed varem ära ja on terve elu haiged aga see ei ole nende süü kui kahe aastaselt friikad ja mäk laual on. See ei ole toitumise probleem vaid mõistuse probleem aga see mis toimub lastega kes nälgivad on hoopis teine lugu ja neid olen ma nõus heameelega aitama.

    • Sul on mõneti õigus, aga asi ju ei muutu kui keegi neid debiilikutest vanemaid ei hari ja õpeta. Kui vanemad ise tapavad toiduga oma lapsi. Ma aravn, et see pole pseudo teema. Miks üldse selline rämpstoit Euroopasse sisse on kunagi lastud. Kuidas on võimalik, et inimesed on oma toitumist viimase 30 aastaga täielikult muutnud? Kas on süüdi ainult inimesed ise, vaid ikkagi massreklaam ja ajupesu. Suured toiduainetetööstuse kontsernid on loomuliku toitumise välja suretanud.

  2. Kristel, “In 2010, an estimated 7.6 million children — more than 20,000 a day — died from hunger.”
    Kui sa kõnnid tänaval ja näed kõrvuti kahte last (aga aidata saad ainult ühte), üks on ülekaaluline, higistab ja hingeldab, teine pole mitu päeva söönud, ribid paistavad, kumba sa tegelikult aitaksid?

    • tegelikult saab ju aidata mõlemit, ühele tuleb anda süüa ja teine panna dieedile oleks naljaga pooleks vastus. Siiski pean ma rämpstoidutööstust ka probleemiks, millega peab tegelema.

    • muidugi jumaliku õigluse seisukohalt tuleks kõigepealt lahendada näljahäda. kuna mulle on südamelähedane just naturaalse, loomuliku toidu teema, siis oskan ehk kaasa rääkida rämpstoidu vastu võitlemise teemal rohkem. Näljahäda ja vaesus on poliitiline teema, kus tavakodaniku käed jäävad lühikeseks 😦

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.