Ebaausatest ärimeestest restoraniäris

Paar nädalat tagasi  sain mitmelt inimeselt Äripäeva lingi restorani ärimehest, kes vististi ise oma firmadele pankrotti taotleb. Kuna artikkel oli tasuline, siis ei saanud ma seda läbi lugeda ja nii huvitav see lugu  ka ei tundunud, et 1 euro maksta.

Just  täna hommikul vaatasin oma restorani seisu- 10 veebruar tulemas, jälle peab riigile makse maksma ja siis ikka kihvatas küll.  Me kõik oleme ühisel turul, meil on ühed ja samad kliendid, me peame tegema sarnast tööd ja me peaksime maksma oma äritegevuse eest  ka ühesuguseid makse. Aga ikka on keegi kavalam kui teine ,  kui see kavalus on pettus , siis ajab see mul südame pahaks.  Kui sa nn. optimeerid makse, saad sa  palgata keskmisest turuhinnast kõrgemalt endale töötajaid..Sealt tulebki see, et mõnes tõelises tipprestoranis saab kokk 5 eurot tund, kui sedagi ja siis on mingi vanalinna restoran, mis maksab kokale 10 euri tund. Mitte see, et 10 eurot oleks liiga palju, aga maksta saab seda, palju sul raha on ja teine 10 tuleks siis kohe riigi jaoks kõrvale panna.

Aga mis eriti õiglustunnet riivab  ja ma olen ennegi seda siinsamas blogis kirjutanud,  et mida on sellisel ebaausal turusolkijal asja igale poole toprestoranide nimekirja, et pettur saaks veel  vastu rinda taguda ja ajalehtedes pealkirju: tipprestoranide omanik.  Me ei ela Nicarauguas või Venemaal.

Et maksukoormus on Eestis väikestele ettevõtetele liiga suur, sellega olen nõus. Vaba raha jääb edasi arenemiseks väga vähe järgi ja see tõmbab hingamise kinni. Mina olen sinnamaani viidud samuti, et võtaks kokku helgemad pead ja hakkaks valitsusele ettepanekuid tegema.  Ja arvatavasti kirjutan ka igasuguste TOP´ide koostajatele ettepaneku, et kontrollitaks kui kedagi kuhugi esile tõstma hakatakse, firma maksepoliitikat.  Kui ma jätaks oma maksud maksmata ja optineeriks neid susserdades, saaksime me ka oma kliendile palju rohkem pakkuda.

Kuna ma vihjasin algul konkreetsele ärimehele Äripäeva artiklist, siis ma oleksin ka ebaõiglane kui ma arvaksin, et ta on Eestis ainus, kes nii teeb. Ja kuna ta üks restoran ongi tänu töötajatele tõesti loorbereid väärt, on asi põhimõttes- ei tohiks silma kinni pigistada!  See on ju kõikide riigi kodanike arvelt. Tema miljoni eurone maksevõlg läheb ju meie kõigi kanda. Ka selle pereema, kel pole lapsele igapäev võidki, rääkimata vorstist, leivale panna.  See härra, kes miljonisi maksevõlgasid korraldab, pole heategevusse kindlasti kopikatki raha andnud ja tema leiva peal on lisaks võile  ka paks vorstiviil.  Mitte midagi tema elus ei muutu, miljon kantakse korstnasse ja härra susserdab edasi ja tuleb ikka ja jälle pildile kiituskirjaga toreda restorani omamise eest. Mida rohkem me promome  sellist restot, seda suuremat kahju saab ju maksumaksja ja paremini elab pettur. Mõelgem selle peale!

P.S. Kes on mu blogi pikemalt lugenud, saab aru, et ma ei kirjuta seda kadedusest või et ise olen millegist ilma jäänud. Mind riivabki igasugune pollusioon- äris, suhetes, igapäeva elus!  Ma sooviksin, et selliste asjade suhtes oleksid inimesed sallimatud.  Ma kuulen Saksamaal palju sellest, kuidas idaeurooplased susserdavad ja riiki petavad, sest Saksa riik on ka uinunud ja polnud valmis, et ongi olemas inimesed, kes otsivad üles kõik jokk skeemid ja panevad selle pealt äri üles. Saksamaal on aga vahele jäädes karistus karm. Ärikeeld sellise asja eest tuleb kindlasti! Eestis aga näiteks jokitaja Rein Kilk kandideerib riigikokku. Lollidemaa! Mis ma muud oskan öelda!

8 responses to “Ebaausatest ärimeestest restoraniäris

    • Olen täietsi nõus, et Eestis on maksude süsteem kreenis. Ja kuulatates valimisdepatte, tuleb nutt kurku- uued tegijate hulgas ei paista tegijaid, aatega inimesi. Vanad on nii ülbeks ära läinud ja see igapäevane trisrkus on ületaniud kõik piirid. Reformierakond peaks nüüd natuke jalga puhkama 🙂
      hea lugu, kuigi lahendus minu jaoks ei sobi: http://nihilist.fm/kindlalt-edasi-laevaga-soome/#comments

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.