Kohus mõistis blogija restorani kritiseerimise eest süüdi

Bordeaux kohus lõi pretsendendi, mõistes süüdi advokaadist blogija, kes oma blogis pealkirja all  Koht mida vältida Cap Ferretis-Il Giardino kritiseeris  sealse restorani toitu ja teenindust ning oli eriti terav teda teenindanud ettekandjat kirjeldades.  Kohus mõistist blogijalt välja 1500 eurot kahjutasu hageja s.t restorani omaniku kasuks ja lisaks 1000 eurot kohtukulusid.

Antud artikkel on praeguseks eemaldatud ja kindlasti ei öelnud selle autor oma kirjutises midagi valesti kui kritiseeris saamatut teenindajat ja seda kuidas ta pidi tund aega oma eelrooga ootama, mis lõpuks saabus lauda pearoaga ühel ajal (toimus see kõik aastal 2013)

Paraku tuli aga restorani nime google´sse sisse lüües, esimeseks valikuks just see artikkel ja restorani omanik otsustas pöörduda kohtusse, kuna leidis, et antud kirjutis on tema äri kahjustanud. Samuti arvab restorani omanik, et antud artikkel oli rohkem solvang kui kriitika- antud “blogger” tuli  ühe korra augustikuu kõige kiiremal ajal restorani, kus restoran teenindab 300 klienti õhtu jooksul ja seda juba 15-ndat aastat ja hakkab oma artiklis lihtsalt norima ühe ettekandja kallal. Kindlasti võib augustikuus ajutiste teenindajatega olla probleeme ja teenindus ei pruukinud sujuda, aga sellest ei tohiks teha üldistavat järeldust, et alati on nii.

Blogija, kes ise on elukutselt advokaat, on juhtunust üllatunud. Restoraniomanik ei pöördunud isegi tema poole, paludes tal antud artikkel kustutada  või pealkiri ära muuta, vaid pöördus kohe kohtusse palgates selleks advokaadi.  Kohtuprotsessi käigus selgitati küll välja, et kriitika halva teeninduse üle oli igati õigustatud, kuid blogija sai ikkagi karistada § alusel, mille alusel väideti, et antud kriitikal oli sees “kurjuse” tunnused, mida siiani on rakendatud vaid laimu puhul.

Vot nii- ei oskagi midagi öelda.

Kõne all olev pahandust tekitav artikkel on küll  blogist eemaldatud, aga koopia ikkagi internetis olemas ja prantsuse valdajad saavad  tutvuda siin

 

 

2 responses to “Kohus mõistis blogija restorani kritiseerimise eest süüdi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.