Turism Badenis

Vahel mulle tundub, et Saksamaa on kõige alahinnatum turismimaa maailmas. Ei oska põhjust välja tuuagi, palju on vast kinni eelarvamustes, et mis seal ikka peale õlle ja vorsti on ja et saklased on nii igavad ja korralikud, lähevad kell 8 õhtul juba magama ja tõusevad kell 5 hommikul.  Nagu ma ütlesin, see kõik on eelarvamus. Mitte, et siin kell 5 hommikul tõusvaid inimesi poleks- tööd võetakse tõsiselt ja tööpäev algab paljudes kohtades juba kell 7 hommikul, aga ka lõõgastumist võetakse südamest ja tõsiselt ja keegi tööjuttu sel ajal ei räägi 🙂 Tegelikult on Saksamaal turistile tohutult palju pakkuda.

Edela- Saksamaa ehk siis täpsemalt Baden-Württembergi Liidumaa on muinasjutuliselt kena piirkond, mis hõlmab suurema osa ajaloolisest Švaabimaast. Just meie Liidumaal, täpsemalt Schwarzwaldi ühes linnakeses asub Doonau jõe läte. Idas voolab Reini jõgi (prantsuse keeli Rhin) ja piirkonna tähtis jõgi on Neckar, mille kaldal asuvad sellised kaunid linnad nagu Heidelberg, Stuttgard, Mannheim, Heilbronn. Schwarzwaldis asub ka Bodeni järv, mille keskel riigipiir Šveitsiga. Schwarzwald on nii teistsugune ja eriline, et ma kindlasti kirjutan sellest eraldi. Kavatsen selle trammiga läbi sõita. Nimelt läheb Karlsruhest Freudenstadti tramm( umbes 60 km) ja see on tõeliselt maaliline teekond ikka kõrgemale ja kõrgemale läbi nulumetsade.

Kirikuplats Freudenstadtis

Kirikuplats Freudenstadtis

Ametlikud reisiteatmikud reklaamivad meie piirkonda kui losside, kunstimuuseumide, automuuseumide ja mineraalveeallikate piirkonda. Siin asuvad selliste firmade nagu Daimler AG, Porche, Robert Bosch GmbH (autotööstus) ja Carl Zeiss AG (optika) peakorterid. Mina tooks aga esile meie piirkonna kui hea toidupiirkonna kuna pea poole meie liidumaa pindalast moodustab põllumaa. Puhata nädalakene idüllilises Saksa väikelinnas, mis ümbritsetud veiniaedadest., osta kohalikku mahetoitu, järve ääres kalal ja ujumas käia, võib olla väga zen.  Meil on ka mahekaupluste keti Füllhorm filiaal ja linnaservas nn. õnnelike vabakäigu kanade munaautomaat. 35 kilomeetrit on Lauterbourgini ehk Prantsusmaani kus saab käia boulangeries  ja mereande toomas. Restorane on n+1 ja ühel tärn ka.

Weingarteni asukoht kaardil

Mida ümbruskonnas veel teha? Näiteks:

  •  Shoppingtrip  Metzingeni,  kuulus outletcity kus hulgaliselt kuulsate rõivabrändide vabrikupoode. Hugo Bossi äri on ka alguse saanud just sellest linnast ja muidugi on olemas ka Hugo outlet. Umbes 80 km meilt.
  • Heidelberg, kuulus trükimasinate linn ja linn, kus tehti tähtis teadusavastus, nimelt see, et nikotiin on tubaka põhiline toimeaine 🙂 Kuulus natsiperioodilt ka sellega, et oli Saksamaa esimene ülikool, kes juudisoost õppejõud ja üliõpilased minema saatis. Heidelbergi võin ma julgelt nimetada Euroopa üheks ilusaimaks linnaks. Mäe otsas olevast kindluslossist avaneb hingemattev vaade sellele kaunile linnale ja lisaks on lossis imetlemiseks välja pandud maailma suurim veinitünn 221 000 liitrit, suurem kui mõne inimese maja. Heidelberg on meilt umbes 45 km  ja sinna võib sõita ka rongiga, kuna Heidelbergis lihtsalt peab ka klaasikese veini jooma mõnel kaunil Neckari jõe kaldal asuval terrassil.
Heidelbergi pilt on kahjuks tehtud vihmasel päeval aprilli algul. Praegu kõik puud juba lehtis ja paljud ära õitsenud.

Heidelbergi pilt on kahjuks tehtud vihmasel päeval aprilli algul. Praegu kõik puud juba lehtis ja paljud ära õitsenud.

  • Karlsruhe– 12 km , sinna saab meilt sõita trammiga, me oleme Karlsruhe 3 tsoon ehk sama pilet kehtib ka Karlsruhe linnatranspordis. Pilet, mis maksab 3.10  kehtib 3 tundi. Päevapilet maksab 5.60. Karlsruhe on tähtis linn, siin asub Saksamaa Fõderaalne Konstitutsioonikohus. Karlsruhe Raekoja torni kellade mäng kuulub  ka kindlasti kuhugi nimistussse  maailma kõige kõige.. Karlsruhes on ohtralt terrasikesi ja suvekohvikuid, kus nautida klaasikest spritzerit.
Karlsruhe Marktplatz

Karlsruhe Marktplatz

Miinuspooleks hetkel on see, et linnas ehitatakse metrood ja üleskaevatud tänavad ei ole linnale just kaunistuseks. Lisaks põrgulärm, mis teedeehitusmasinad teevad 😦

Kaunis koht jalutamiseks on lossi aed ja kohaliku köögiga tutvumiseks lossi juures asuvas Botaanikaaias olev veinituba Badische Weinstuben

478

  • Bruchsal-  samuti 12 km meilt. Euroopa suurim spargliturg asub siin linnas.
Sparglipõld Bruchsali lähedal

Sparglipõld Bruchsali lähedal

Bruchsali  juurviljaturg, milles üks sektsioon on spargliturg. Kuna oli oksjonipäev, siis pildistada sees ei lubatud. Ise olin rumal, et küsisin luba pildistamiseks. See tekitas nii palju segadust ja pool tundi otsiti taga inimest kelle käest küsida, kas ikka tohib….Sellest on kahju, sest kilomeetri kaupa spraglikaste oli ikka vapustav vaatepilt. Tegin õues majast pilti. Pisike pood oli ka sees, kus oli müügil 6 erineva hinnaklassiga spraglit(seda lubati pildistada)

Oga– Obst- und Gemüse-Absatzgenossenschaft

150

154

428

Lisaks spragliturule on linnas tõeliselt kaunis barokkloss, selle juurde kuuluva 50 abihoonega ja kesklinnas asuv eluaegsete vangide vangla on samuti vaatamisväärsus.

  • Baden-Baden – kuurortlinn, mis tuntud juba roomlaste ajast  siinsete kuumavee allikate tõttu ning roomaaegsete termide varemeid on siiani säilinud. Baden- Badeni kuulsaim term on  Friedrichsbad, mis tõesti luksuslik. Eestlastel kui vanal saunarahval, ei peaks tõrkeid tekkima, et mehed naised pole eraldatud ja ujumisriideid termides ei kasutata 🙂  Ooperimaja ehk otsetõlkes Baden-Badeni Festivali maja mahutab 2500 külastajat ja on Saksamaal suurim. Festspielhaus Baden-BadenI programmile saab silma peale visata Siin  Lisaks on siin  kuursaal,kuulus  kasiino, restoranid, baarid, luksuspoed,  hobused tõldadega nagu Viinis. Loomulikult peab selles linnas olema valvel, sest luksus ja rikkus meelitab kohale ka kõik sulid…..asub see  55 km Weingartenist.
Kuursaali ja kasiino ümbrus Badenis

Kuursaali ja kasiino ümbrus Badenis

  • Eppingen– Fachwerkhaus-ide ehk puuvõrestikega majade linn. Jällegi üks Saksa vaatamisväärsus, mis kuulub kõige-kõige kategooriasse. Umbes 40 km on vahemaa.

.041

Speyer- asub meist 35 km, jääb juba kõrval liidumaale. Olen kirjutanud sellest linnast jutu siin

  • Europa Park teemapark ja veekeskus, mida eelmisel aastal külastas 4, 5 miljonit inimest on kindlasti lastele mõnus koht. Kohalikud ütlevad, et ka täiskasvanutele pidi see elamust pakkuma. Asub see Rustis, mis jääb meie linnast 115 kilomeetri kaugusele

europapark

  • Strasbourgini on meilt umbes 100 kilomeetrit- katedraal ja ümber selle asuvad tänavarestoranid on külastamist väärt
vaade Stasbourgi katedraalile

vaade Stasbourgi katedraalile

Katedraali lähedal asuv toreväike traditsiooniline söögikoht, mis jättis hää mulje

Katedraali lähedal asuv toreväike traditsiooniline söögikoht, mis jättis hää mulje

  •  Colmarini, Rieslingu pealinnani, on meilt 160 kilomeetrit. Lähim Prantsusmaa linn, kus saab austreid ja baguette´i ostmas käia on Lauterbourg ja see asub meist 36 kilomeetri kaugusel.
Colmar on romantiline linn.

Colmar on romantiline linn.

Mulhouse- 200 km, lähemalt siit

Väike pildigalerii Weingartenist

vaade linnale ülevalt surnuaialt

023

Kirikutagune tänav108

Üks armas tänavake: 112

kiriku tänav

113

vaade ülevalt mäelt, veinikooperatiivi poe juurest114

Itaalia restoran ja Jahimeeste selts asub selles majas. Kuna see asub mäe otsas, siis avaneb terrassilt hingemattev vaade meie ilusale linnale. 117

Meie viinamarja- ja rapsipõllud 120

Üks peatänavatest 124

Sama tänav vaatega teises suunas

126

Bahnhofstrasse- meie peatänav

132

Väike armas Itaalia kohvik 134

See on meie linna hotell, ja kaunis bistroo, mille terrass jõele ehitatud. Samas majas asub ka gurmee restoran, millel Michelini tärn

125

Meie Marktplatz ehk turuplats

135Sardiinia toitude restoran, asub minu juurest “ümber nurga”138

Igas Saksa linnas elab vähemalt 1 "kõrgaiakujunduse austaja"

Igas Saksa linnas elab vähemalt 1 “kõrgaiakujunduse austaja”

Kohvik Riveira on kohalike lemmik. Minu pilt on tehtud märtsis, on veel külm. Preagu on juba terrassile raske kohta leida, et klaasikest proseccot juua,

Kohvik Riveira on kohalike lemmik. Minu pilt on tehtud märtsis, on veel külm. Praegu on juba terrassile raske kohta leida, et klaasikest proseccot juua,

See on meie järveäärne restoran: 140

Sama restorani suveterrass

142

Esimesed suvitajad olid täna  jubakohal

145

Järve ääres on ka grillimisplats. Täna olid selle hõivanud mitte saksa keelt emakeelena kõnelev seltskond.

148

Veel üks järvevaade

146

6 responses to “Turism Badenis

  1. Kõik on teretulnud. Aga kindlasti tuleks kuupäevad enne kokku leppida, et korter ikka kindlasti vaba oleks,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.