Mis riikide mett võiks edaspidi mitte osta?!

Euroopa Liidu riikide esindajad ei suutnud 29.aprillil toimunud hääletusel leida üksmeelt neonikotinoide sisaldavate pestitsiide ärakeelamise osas, kuid Euroopa Komisjon otsustas, et 2-aastane kasutamispiirang siiski tuleb. Neonikotinoide peetakse üheks peamiseks süüdlaseks mesilaste massilises hävimises.

Keelustamine puudutab eelkõige neonikotinoide sisaldavaid pestitsiide, mida toodavad peamiselt pestitsiiditootjad Bayer Saksamaal ja Syngenta Šveitsis.

mesilane

Neonikotinoidid on närvimürgid, mis võivad toimida nii kontakt- kui ka seedemürgina, seega nii välis- kui ka seespidiselt. Kuna nad püsivad taimes kaua, on nende mõju pikaajaline. Teadusuuringud näitavad, et neonikotinoidide kasutamisel on tõsisemad tagajärjed, kui seni oletatud. Mesilastele mõjuvad need eriti rängalt, sest toimivad koos teiste teguritega: varroalestaga, monokultuurse põllupidamisega ning õiterikaste põllupeenarde kadumisega.

Täpsemalt võib lugeda siit

Aga nüüd peamine, riigid kes hääletasid poolt ja kes vastu. Eriti tahaks ma esile tuua Saksamaa, kes vaatamata suure pestitsiiditootja Bayer survele, siiski hääletas pestitsiitide keelustamise poolt.

Niisiis poolt hääletas 15 riiki: Eesti,  Saksamaa, Prantsusmaa, Hispaania, Belgia, Bulgaaria, Taani, Küpros, Läti, Luksemburg, Malta, Holland, Poola, Sloveenia ja Rootsi.

Vastu olid nende mürkide keelustamisele: Ungari, Suurbritannia, Itaalia, Austria, Tšehhi, Rumeenia, Slovakkia ja Portugal

Kreeka, Leedu, Soome ja Iirimaa ei viibinud kohal.

Mina hakkan kindlasti edaspidi vaatama, mis riikide mett ma mingil juhul ei osta, Mesilaste massilisest suremisest räägitakse viimasel ajal palju, ETV2 näitab sel teemal lähiajal karmi dokumentaali.

2 responses to “Mis riikide mett võiks edaspidi mitte osta?!

  1. See Saksamaale reisima….ei tule lahti. Mul on see osaliselt mailis ja kui tahan veel lugeda, siis viskab yldse ära.

    • jah, ma kogemata vajutasin nuppu avalda, aga mul pole see jutt lõplikult valmis. Täna õhtuks kindlasti saab viimistletud 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.