Weingarten

Ma tean, et inimesi huvitab palju rohkem minu personaalküsimus, et kuidas siis ja miks ikka Saksamaa, kust ma mehe leidsin jne. kui järjekordse linna kirjeldus ja  võib-olla peaksingi kunagi sellest põhjalikumalt kirjutama, julgustamaks minu eas naisi, et elu ei lõpe ära kui ükspäev abielu lõppeb ja selle asemel, et patja nutta, tuleb hoopis endale uus võimalus anda, mitte klammerduda möödunu külge ja süüdistada teist poolt ja otsida põhjust ja juurelda kus viga sai tehtud. Jah, kerge ei ole selles eas kõike otsast alata ja noore inimese kombel suure õhinaga ma laupäeval Eestist ei lahkunud. Vimased 3 päeva olid ikka pisarad kogu aeg silmas ja kahtlused närisid hinge. Õnneks paar viimast nädalat käisin palju sõpradel külas ja viimasel õhtul olid minuga  minu kullakesed- Ines, Merilin ja Sten ning üllatuseks ja mulle suureks rõõmuks, astusid läbi ka Liina ja Maarja. Ma ei saa vist ka kunagi teada, mida mu uus elukaaslane mõtleb sellest, et ma saabusin äranutetud silmadega ja  koju jõudes(oh kui raske on kohaneda selle mõttega, et see uus koht on MINU KODU)  “langesin koomasse” ehk magasin hilisõhtuni (saabusin juba hommikul),   aga igatahes nüüd olen ma siin ja olen õnnelik 🙂 Kaalutlemine ja kahtlemine käib aga ikka ühe eestlasega kaasa.

Weingarten- minu uus kodulinn on väike armas linnake edela- Saksamaal. Linn asub pisikeste küngaste vahel, künkad on loomulikult üles haritud ja seal kasvavad viinamarjad. Linna keskelt voolab läbi jõeke, linna servas on järveke, kust ühest otsast kaevandatakse kivi killustiku tegemiseks ja teises järve otsas on rand.  Restorane on ka linnas õige mitu ja ühel lausa tärn. Prantsusmaa (Alsace) asub umbes  tunni aja tee kaugusel, sama umbes Šveits, Itaaliasse 3-4 tundi kuna mägi vahel. Viini peaks ka autoga 3 tunniga ära sõitma. Palju veel muljetada pole, aga mõned pildid, mis eile linna peal jalutades klõpsutasin.

Kesklinn

Kesklinn

Walk´sches Haus- meie 1 tärni restoran

Walk´sches Haus- meie 1 tärni restoran

Vaade linnale mäe otsast

Vaade linnale mäe otsast

Meie veinikooperatiiv

Meie veinikooperatiiv

Kuigi öösiti on vahel meil ka miinuskraadid, midagi juba õitseb.

Kuigi öösiti langeb ka siin vahel temperatuur miinustesse, midagi siiski juba õitseb.

Edela- Saksamaa on valdavalt katoliiklik. Meie linnas on 2 kirikut: katoliku ja protestandi.

Edela- Saksamaa on valdavalt katoliiklik. Meie linnas on 2 kirikut: katoliku ja protestandi.

Meie järveke

Meie järveke

8 responses to “Weingarten

  1. See kant on mulle tuttav, Kindlasti külasta Bodensee ääres asuvat Lindaud. Esimesed õitsejad, ma mäletan olid magnooliad.

  2. Mõnusat sisseelamist ja põnevat avastamist! Tõeliselt sobiliku nimega linnakese oled endale valinud, lahe! 🙂 Elsass on minu meelest täiesti uskumatult ilus, lahe, unustamatu! Õnneseen, et kogu see ilu nüüd Su kodulävel on!

  3. Kahe käega poolt, et tegid otsuse ja julgesid minna. Lõppudelõpuks on see sinu elu mida sina juhid! Kõva mutt! 🙂 Linnanimi on su tegemistega kooskõlas jah, ja parimad palad sul käe-jala juures, naabermaid pean ma silmas! Naudi! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.