Costa juures

Lonely Planeti reisiteatmik soovitab Aveiros restorani  Mare Cheia. Nii ma siis käisin kohalikele sõpradele pinda, et lähme “tšekime” üle. Probleem aga tekkis, et mitte keegi polnud sellisest restoranist ealeski kuulnud. Ma lõin nime google´sse ja nimi jooksis välja pea kõikjalt- TripAdvisor etc. Ja kui ma aadressi välja võtsin, teatasid kõik ühest suust: aaaa, see on Costa …ehk siis omaniku ja peakoka nime järgi kohalikud käivad Costa juures ja polnud restorani päris nimest teadlikud. Selle peale lõi minulgi silme ette, et ma olen seal restoranis käinud…aga ega küll küllale liiga tee ja sai eile õhtul jälle Costa juures käidud.

Neljapäeva õhtu, aga restoran oli paksult rahvast täis kuna järgmisel päeval ehk siis täna on Portugalis riigipüha- Vabariigi Aastapäev.


Selles restoranis on head kõiksugused kastmes kalad ja mereannnid ja Arroz de Marisco, ehk siis kuulus mereanni riis on see mida söömas käiakse.

Meie alustasime kohaliku spetsialiteedi: fritüüritud angerjatega


Menüüs on see roog küll välja pakutud kui pearoog riisi ja muu kaasnevaga hinnaga 18 eurot. Palusime endale eelroa portsjoni, et lihtsalt veini kõrvale krõbistada neid…Kassas sellisele tootele hinda polnud, aga siinsed teenindajad sellest kokku ei jookse- ühesõnaga saime angerjad suupiste hinnaga 3.50. Uhke?!

Siin see 3.50 vaagen on:

Teiseks eelroaks sai valitud grillitud tiigerkrevetid kastmes….See kaste oli nii hea, et ma otsustasin Costa juurde üheks päevaks abiliseks(segajaks) ennast sokutada oktoobri lõpus kui ma oma Prantsusmaa tripilt tagasi saabun 🙂
Niisiis tiigerkrevetid:Ja lõpetuseks grillitud meripoisur:

Ja senhor Costa isiklikult, lapiga- me peaks hästi kokku sobima LOL

Restoran: Marisqueira Mare Cheia
Rua Jose Rabumba 10, Aveiro, Portugal
telf. 234 384 030
Ja nagu heade restode puhul ikka ei mingit maili aadressi või jumal hoia selle eest kodulehte. Neid pole isegi Facebookis 🙂

3 responses to “Costa juures

  1. ma pidin püksi tegema selle lapinalja peale. naerust. aga kui tõsiselt rääkida, siis on see lapinali _vana_ ja _kulunud_. tuleb uus epohh luua!

  2. Tuleks jah…mul ikka juba mõte käib tihedasti rändamas restoraniprojekti ümber ja paar geniaalset uut asja menüüsse olen ka leiutanud 🙂

  3. Pingback: Portugali teejuht | Tigu tegemised·

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.