Valença, Monção, Vigo

Meil on Eestist sõbrad külas, seetõttu saime lõpuks ka oma külast natuke kaugemale välja. Nimelt kodanik M.R. on otsustanud mulle sel aastal näidata kuidas puhkus käib ja üks tema täiusliku puhkuse element on autoga mitte ringi sõitmine 🙂  (pole vist vaja mainida, et meil pole isegi autot renditud)

Nagu mainitud, meile tulid külla sõbrad, kes ei olnud veel täiusliku puhkuse kontseptsiooniga tutvunud ja olid auto rentinud.  See aga tähendas, et sõitsime nädalavahetuseks Põhja Portugali ja käisime ka korra üle piiri Hispaanias õhtusöögil- ikka oma vanas toredas “sööklas” nimega Rias Baixas , mis asub Republica Argentina 2, Vigo linnas. ( olgu etterutates mainitud, et kui eile õhtul tagasi jõudsime, siis kuulsime juba teiselt inimeselt tõde tõelisest puhkamisest, mis samuti sisaldas punkti, et hea on kodus pikutada ja puhata ja meil on omagi linnas toredaid sööklaid 🙂 )

Valença mulle meeldis- Paulo on meile varem tutvustanud selles linnas ainult kaitsevalle ja kindlust, kust portugallased vapralt hispaanlaste ja Napoleoni vägede rünnakutele vastu panid. Seekord aga tegime linnas tiiru peale ja avastasime, et vanalinna tänavad koosnevad pisikestest poekestest, mis müüavad kilohinnaga igatsorti tekstiili: linu, rätikuid, põllesid ja käsitööd. Ja hispaanlased ostavad kilode kaupa seda kõike kokku.

Meie ööbimiskoht oli Monçãost mõned kilomeetrid eemal pisikülas, kus kurvastuseks  selle küla ainuke baar on  kinni pandud,  seega hommikukohvi jaoks tulime Monçãosse, mille ümbrus  on  kuulsa Alvarinho viinamarja kasvatuspiirkond. Kohalik rahvustoit on hautatud silmud, aga praegu ei ole hooaeg. Meid hoiatati, et kui keegi pakub, on need külmutatud !

Hommikukohvi ja Pastel de Natad (Kuigi kui pilti tähelepanelikult uurida, võib näha, et üks täiuslik puhkaja on kohvi asemel endale mingi pudelis oleva vedeliku tellinud)

Meie hoovis kasvava  viigipuu viljad olid alles toored:

Ja viinamarjadki alles väiksed punnid, aga Paulo onu tõi meile päikesooja viinamarjakobara oma põllult:

Külake ise on ka võluv, paraku oli kuskil läheduses igasuvine nuhtlus- metsatulekahju ja kogu suits tuli küla peale..

Vigot  saab kirjeldada väga lühidalt: taskukohased mereannid!

3 responses to “Valença, Monção, Vigo

  1. Ma vaatan, et nad seal Vigos ikka veel ei viitsi muule puhastada. Oleks Tigus keegi sihukesed elukad karbi külge jätnud, oleks lapiga saanud 😛
    Ja need padronid… Ja pulpa a feira…
    /läheb jälle niiskete silmadega lesta praadima/

  2. Muide Marko ütles esimese asjana sedasama kui muulid lauale toodi, et Tigus sellist asja ei lubatud 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.