Kui “roheline” saab olla üks restoran….

Kolasin natuke ringi Šotimaa 2009 aastal parimaks mereanni restoraniks tunnistatud restorani the Captain’s Galley kodulehel ja neil seal eraldi peatükk Our Ethical / Environmental Policy.

Sealhulgas on väljatoodud mida selle restorani menüüs  never ei näe:

 1. The fish or its roe from any pressure stock species
 2. Out of season fish or shellfish
 3. Veal in any form or any of its by products e.g. veal stock
 4. Foie Gras.
 5. Eggs, other than free range
 6. Anything with fin, fur or feather that has spent any part of its life in a cage.
 7. Immature fish or shellfish

Pikemalt saab lugeda siin

Ma olen nagu kahevahel ja ei hakkagi midagi arvama 🙂

Aga igasugu põhimõtted ja stoori on restoraniärile hea, ükskõik milline see lugu siis on. Olen spetsiaalselt Püreneedesse kohale sõitnud, et süüa nende 5 päevast lambatalle ja Portugalis sõitsime spetsiaalselt Mala Posta külakesse, et piimapõrsaid süüa 🙂

Eile arutles vana kapsakasvataja Avo,  mida ta nn. ökokapsast arvab.  Ta nimelt pidas võimatuks, et kui inimesel üle 3 kapsa maha pandud on, et ta suudab kapsaussile öelda ilma mürgita: “Mine ära! “

10 responses to “Kui “roheline” saab olla üks restoran….

 1. Haa, ma olin eile terve päeva mahetootjate infopäeval. Kapsausside mahe tõrjumine käib soolveega: 2 spl soola ämbri vee kohta ja ussid teevad vehkat. Aavu võiks kaaluda mahekapsaste kasvatamist, sellega saab KOHE rikkaks!
  Aga muu jutu kohta ütleks kohe ekstra rämedalt, et võtan seasulu kõrvale noa ja kahvliga sappa, et mõni seabeebi kohe nahka pista. Mala Posta oli ikka LIIGA hea. Või noh, kui piimapõrsast ei saa, lepin ka foie gras’ga. Vat nii kohhutavalt ebaeetiline õgard olen.

 2. ma mäletan, et meil olid munakoored kapsaste vahel, et liblikad sinna munele läheks. et mäleta, kas liblikad läksid orki või ei.

  aga kunagi ei kao ju lootus, et kala ise pannile hüppab või siga laudas laulma hakkab nagu seal rakvere reklaamis…

 3. Mina olen eraisiku tasandil väga roheline: kapsalt oma peenralt korjan ussid ära ja noorlooma puhul pooldan vaid hädatappu.

  Aga suurtootmise tasendil olen ma väga umbusklik selles mahevärgis. Globaalsel tasandil aga ei toida me maailma mahetoidu ja vabapidamis-loomadega ära. Eestil on muidugi suur eelis mahe olla- maad, metsa, põldu küll ja rahvast vähe 🙂

 4. Selle soolaga on kahtlane värk- kas selle koguse peale ikka tõesti uss laseb jalga? Peab järgi proovima- sool kuivatab ju taime ometi ära….

 5. Kardan et toodangu mahedust on tihti võimatu tõestada. Väide et “aga paki peal on ju kirjas”, mind ei rahulda, tootja tahab kiiremini ja suuremat kasumit enamasti ju. Iseasi on naabrimehe toodanguga mille tootmisprotsessi näed, aga näiteks ökopoe mahemärgiga kohvi või suhkur suurtootjalt – mina siiski kahtlen nende maheduses.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.