Hispaaniateemalised uitmõtted

Mõned põhjused, miks peaks tahtma elada Hispaanias—

 • parim tervishoiusüsteem maailmas ( Financial Timesi andmed)
 • Portugali ja Kreeka järel elukalliduse poolest tagant kolmandal kohal Euroopas
 • Fantastline kliima, rannad ja kultuur
 • Lihtne ja odav reisida teistesse Euroopa riikidessse ja Aafrikasse
 • veel 100 põhjust, mida ei jaksa siinkohal üles lugeda

Alustuseks võiks läbi lapata sellised raamatud:


Serranode koduleht siin

Luz Casalil ilmus uus album”  La pasión” , üks looke sealt sobib siia lõpetuseks

Homme on mul 100 põhjust, miks elada näiteks Kreekas või Itaalias, aga raamatud, filmid ja muusika teevad ka südame soojaks mõneks ajaks…

Advertisements

12 responses to “Hispaaniateemalised uitmõtted

 1. Vahemeremaadel on kõigil oma võlu ja hea kliima, nii et turistina pole suurt vahet kas minna Itaaliasse, Hispaaniasse, Prantsusmaale või Kreekasse.. Ma ise unistan Kreekast- eriti tahaks Delose saarele minna.

 2. Meil on sõbrad jälle kolmeks nädalaks meile maja seal kinni pannud, a ma ei kujuta parima tahtmise juures ka seal kolme nädalat.
  Äkki Anu annab teile idee maha müüa?? No et me oleksime nädala, ja te siis kaks?? Aga mõelge.

 3. Alla 3 nädala ei ole mõtet kuskil puhatagi kui sa just jaapanlast teha ei taha, et jooksed kiirelt läbi ja tehtud. 3 nädalaga jõuad enamvähem kohalikku rütmi sisse minna…sellepärast ma Kreekasse polegi jõudnud, et ma tahan vähemalt 2 nädalat alati Prantsusmaal olla…

  Aga kus Hispaania nurgas maja asub?

 4. ma olen sinuga täiesti nõus, aga ma eelistan majakest horvaatia saarel samal ajal.
  ja antud koht on basseinga puhkemaja, mis pole kaugelt minu stiil, niiet nädala ma kannatan, rohkem mitte.
  otsin lingi ja panen sulle mailale.

 5. Ma pole eales Hispaanias käinud ja ei julge unuistada, et seal perega puhata võiksime. Tahaks küll. Kui kallis on maja üürimine? Ja sinna sõit ka kallis on kui 5 liikmelise perega minna?

  Aga mul on hea meel kui Anu ja Mann kirjutavad oma elamustest, vähemalt saan asjaga kursis olla 🙂

 6. Ja nüüd tuli mul mõte paluda Peatigul blogida tellimuslugu teemal ” Mida maitsvat sooja juua külmal talveõhtul”
  Nii kuradi külm on väljas ja aina külmemaks läheb. Et lisaks hõõgveinile kas on ehk ka mõnda palju etemat jooki teada?

 7. Einoh Iti, eks ikka õukat ja kuuma teed, need me lemmikud üheskoos 😛
  No mis häda, Mann? Egas basseini ei pea pugema, kui isu pole, aga lapsed tunnevad sest alati rõõmu, eriti isadega, kes oskavad hüljest ja vaala teha. Pole vahet, kus puhata, kui pere on koos, päeval saab lapsega hullata ja õhtul ühe käega mehest, teise käega veinipudelist hoida. Hispaania on väga ok koht kolmeks nädalaks, kui just keset Benidormi ei pea passima. Paar kohalikku sõna selgeks ja hommikuti ringkäik turule, no mida veel tahta 🙂

 8. Kui nüüd kristallselt aus olla, siis seda nn. perepuhkust vajavad vaid need inimesed, kes muul ajal koos ei saa olla, nii et Iti ma küll ei arva, et sa peaksid raha selle alla hakkama panema, et perega koos olla(sa elad igapäevaselt seda normaalset pereelu)Teie peaks just lastest omaette kuhugi puhkama sõitma ja noorust meelde tuletama. 3 nädalat lastest eemal olek on muidugi palju, aga nädalake romantikat on mõnus. Pole neid lapsi vaja igale poole kaasa vedada. Tihtipeale võetakse lapsed kaasa kartusest, et kahekesi pole midagi koos teha ega rääkida, et las siis mees tegeleb puhkuse ajal lastega. Selle jaoks võib GO Spasse minna.

 9. eip ole taoline koht lihtsalt mu jaoks. kui ma kuskil puhkan, siis eelistan maja otse mere ääres, ja et nii laps kui ise saaks snorgeldada (ma südamest loodan, et see laps jääb ikka merd armastama, mitte basseini) ja kala püüda, et ei oleks kuskil kesk küla, turg hommikul vara loomulikult.

 10. Pildireas esimene raamat kaunistab ka minu raamaturiiulit, väga põhjalik ja pildirohke step by step ülevaade maailma parima restorani päevakavast. Aga see selleks… mis puudutab Hispaaniat kui elukohta (millest ma tegelikult mittemidagi ei tea, ega ka külastanud pole) lasub sellel maal mu sügav aukartus ja sümpaatia. Karismaatilisus, temperament ja juurdunud kultuur on mind sinna juba aastaid kutsunud. Kui õige aeg käes vastan sellele kutsele kahtlemata. Mis mind kui kokka ehk enim võlub on selle maa võimalused ja kogu värskus ja lihtsus selle ümber. Šokolaad,vein, kohvi, mereannid, puuviljad ja sügavad traditsioonid kõike seda sidumas. Samas leiab nende traditsioonide vahelt säravamaid näiteid uue kooli molekulaarkulinaaria ja innovatiivse lähenemisega restoranide näol.
  Julgustan kõiki katsetama ja reisima, mida keerulisem tundub seda lahedam välja kukub. Mugavus ja ilusad hotellid ei oma sel juhul väärtust.

  Adrenaliini ja spontaansust!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s