Oleme siin kaamosemaal kõik joodikud (vargad, tööpõlgurid…)

Kõigepealt, kuna on novembri neljas neljapäev, siis head Thanksgivingut kõigile ja et teil oleks maitsev kalkun ja pumpkin pie laual!

http://www.alkoinfo.ee/

Kuigi meie oleme oma bisnessi püsti pannud selle peale, et joome kultuurselt ehk siis head veini toidu juurde ja väike trou hea digestiivi näol pärast sööki, tuleb välja, et see on väga väga paha… Kõik, kes alkoholiga kokku puutuvad on hirmus pahad, vaatamata sellele,  et alkohol on täiesti legaalne asi Eesti Vabariigis.

Nimelt sattusin ma eile kordussaatena nägema Vabariigi Kodanikke ja Maris Jesse teatas seal selge sõnaga- juua tohib(naine) 1 klaas veini 4 korda nädalas, aga nii, et see vein pähe ei hakkaks. Vot see näpuga viibutamine- joo, aga vaata et pähe ei hakkaks on nagu puritaanide raamatust maha kirjutatud ja silmakirjalikuse tipp (võib võrrelda:  seksi, aga vaata et sa orgasmi ei saa!)

Minu jaoks läheb samasse rubriiki nagu naised, kes ajalehtedele kirjutavad ja kaeblevad, et abikaasa joob liiga palju, muidu oleks elu ilus (no tõesti ei tunne kaasa!)  Mina vist jooksin hommikust õhtuni kui mu kõrval oleks  inimene, kes teiste inimeste alkoühikuid loeb ja vestaks juttu kui halb on alkohol ja ise nii abitu oleks, et oma elu inimväärseks muutmiseks ise midagi peale ei oska  hakata(kuhu ma nende lastega lähen- tuleb tuttav ette???)

Normaalsele inimesele ei ole vaja sellist kampaaniat teha, ma leian, et see on isegi solvav. Nagu on solvav, et  kõiki raha- ja toetustaotlusi(invaliidsustoetus näiteks) peab kaua ootama, sest riik peab kontrollima ega  toetusesaaja petis pole. Selle asemel, et makstaks  raha kiirelt ära, et inimene vahepeal  tõesti jooma lootusetusest ei hakkaks ja kui petis vahele jääb- siis täie rauaga karistada! Neid petiseid on protsentuaalselt kindlasti vähem kui õigeid abivajajaid, kes ootavad ja kannatavad.

Riik, kes tõusu ajal priiskas ja pidutses, peab praegu ise pohmelli ja võiks tõesti aega valida, millal oma kodanikele mingit sõnumit edasi anda.

Mitte, et ma ei arvaks , et eestlased palju joovad, vaid riik ägab praegu töötusega, rahapuudusega,(pole võimalust haridust ja haritust oma kodanikele jagada) , kohe algava gripi epideemiaga etc. Selle kõige taustal alustada miljoneid maksvat   alkovastast kampaaniat on eriti jõhker.  Ma tahaks teada kuidas see kampaania Peipsi äärsetesse küladesse jõuab, kus vanamehed eluaeg õuhkat on pannud ja Maris Jesse tahab nüüd näppu viibutada- halb-pähe ei tohi hakata!

Kõige hullem on see, et kõik need kampaaniategijad tädid ei paista välja sellised, et nad oleksid missioonitundega ja tõesti armastaks oma rahvast.  Ikka raha, karjerism ja meediakära on asjade nimed…

Tore  jutt ka Pinolt Postimehes siin

Ja veelkord, ma ei arva et alkoholiprobleemi Eestis pole, aga praegu ei tohiks riik sentigi raha sellele raisata- sellega on hiljaks jäätud… Riik on nii ilma rahata, et Maksuamet saadab ähvarduskirju firmadele välja kui sots. maksed on hilinenud 5 päeva.  Mis signaal see peaks olema?

15 responses to “Oleme siin kaamosemaal kõik joodikud (vargad, tööpõlgurid…)

 1. ja miks on AA nii efektiivne – sest need, kes alles jäävad, on motiveeritud ja paranevad, ülejäänud kukuvad välja. elu ongi keeruline.

 2. Kampaania mõjub vastupidiselt tegijate plaanile.

  Pigem näeb see välja kui õlle ja veini reklaam allapoole keskmist sissetulekut inimestele. varjatud sõnumiga “vaata kuidas omadega hästi toimetulevad inimesed elavad, ikka õlle ja veiniga”

 3. Mind hämmastab alati see, et hakatakse tegema nn lõpptulemusega, selle asemel, et algset probleemi lahendada ehk antud juhul vastata küsimusele “miks see rahvas nii palju joob?”
  On ju täiesti ilmne, et tegelikult uputatakse muret ja hirmu tuleviku pärast. Olles mõnusas alkoholiuimas on nii tore olla ja maailm on lill ning elu tegelikkus enam ei hirmuta. Inimestel puudub austus ja armastus enda vastu ning elu eesmärk. Selline sihitus panebki jooma.
  Ükski asi pole iseenesest ei hea ega halb, sama kehtib ka alkoholi kohta.
  Antud kampaania sihtgrupp on küll täiesti valesti valitud ja vaevalt, et see kedagi vähem jooma paneb.

 4. Veidi offtopic, aga avastasin Norde Centrumi veinipoest seekordsete 39-krooniste veinide seast Domaine des Lauriers Picpoul de Pinet 2004 veini. Oleks väga huvitav teada, mis hinnangu too vein Picpouli ekspertidelt saada võiks, kui ta juba oma eluiga lootusetult ületanud ei ole. Äkki keegi teist söandab selle hirmodava veini ära proovida ja kommenteerida? Käib ju ometi Keskkülagi sealsesse valikusse juhtuvaid paremaid palasid kastiga varumas!

  Üks 2008. Beaujolais Nouveau on seal hetkel samuti 39 kr eest valikus.

 5. No meie hakkame lõpetama 2008 aastakäiku ja veebruaris tuleb juba 2009. Valge vein peab olema värske, kui ta pole mingi tamme saanud Chardonnay või mõni valge Chateau Neuf du Pape.
  2004 aasta Picpouliga võib aga kindlasti midagi marineerida….mina teada ei jooks

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.