Oleme siin kaamosemaal kõik joodikud (vargad, tööpõlgurid…)

Kõigepealt, kuna on novembri neljas neljapäev, siis head Thanksgivingut kõigile ja et teil oleks maitsev kalkun ja pumpkin pie laual!

http://www.alkoinfo.ee/

Kuigi meie oleme oma bisnessi püsti pannud selle peale, et joome kultuurselt ehk siis head veini toidu juurde ja väike trou hea digestiivi näol pärast sööki, tuleb välja, et see on väga väga paha… Kõik, kes alkoholiga kokku puutuvad on hirmus pahad, vaatamata sellele,  et alkohol on täiesti legaalne asi Eesti Vabariigis.

Nimelt sattusin ma eile kordussaatena nägema Vabariigi Kodanikke ja Maris Jesse teatas seal selge sõnaga- juua tohib(naine) 1 klaas veini 4 korda nädalas, aga nii, et see vein pähe ei hakkaks. Vot see näpuga viibutamine- joo, aga vaata et pähe ei hakkaks on nagu puritaanide raamatust maha kirjutatud ja silmakirjalikuse tipp (võib võrrelda:  seksi, aga vaata et sa orgasmi ei saa!)

Minu jaoks läheb samasse rubriiki nagu naised, kes ajalehtedele kirjutavad ja kaeblevad, et abikaasa joob liiga palju, muidu oleks elu ilus (no tõesti ei tunne kaasa!)  Mina vist jooksin hommikust õhtuni kui mu kõrval oleks  inimene, kes teiste inimeste alkoühikuid loeb ja vestaks juttu kui halb on alkohol ja ise nii abitu oleks, et oma elu inimväärseks muutmiseks ise midagi peale ei oska  hakata(kuhu ma nende lastega lähen- tuleb tuttav ette???)

Normaalsele inimesele ei ole vaja sellist kampaaniat teha, ma leian, et see on isegi solvav. Nagu on solvav, et  kõiki raha- ja toetustaotlusi(invaliidsustoetus näiteks) peab kaua ootama, sest riik peab kontrollima ega  toetusesaaja petis pole. Selle asemel, et makstaks  raha kiirelt ära, et inimene vahepeal  tõesti jooma lootusetusest ei hakkaks ja kui petis vahele jääb- siis täie rauaga karistada! Neid petiseid on protsentuaalselt kindlasti vähem kui õigeid abivajajaid, kes ootavad ja kannatavad.

Riik, kes tõusu ajal priiskas ja pidutses, peab praegu ise pohmelli ja võiks tõesti aega valida, millal oma kodanikele mingit sõnumit edasi anda.

Mitte, et ma ei arvaks , et eestlased palju joovad, vaid riik ägab praegu töötusega, rahapuudusega,(pole võimalust haridust ja haritust oma kodanikele jagada) , kohe algava gripi epideemiaga etc. Selle kõige taustal alustada miljoneid maksvat   alkovastast kampaaniat on eriti jõhker.  Ma tahaks teada kuidas see kampaania Peipsi äärsetesse küladesse jõuab, kus vanamehed eluaeg õuhkat on pannud ja Maris Jesse tahab nüüd näppu viibutada- halb-pähe ei tohi hakata!

Kõige hullem on see, et kõik need kampaaniategijad tädid ei paista välja sellised, et nad oleksid missioonitundega ja tõesti armastaks oma rahvast.  Ikka raha, karjerism ja meediakära on asjade nimed…

Tore  jutt ka Pinolt Postimehes siin

Ja veelkord, ma ei arva et alkoholiprobleemi Eestis pole, aga praegu ei tohiks riik sentigi raha sellele raisata- sellega on hiljaks jäätud… Riik on nii ilma rahata, et Maksuamet saadab ähvarduskirju firmadele välja kui sots. maksed on hilinenud 5 päeva.  Mis signaal see peaks olema?

Advertisements

15 responses to “Oleme siin kaamosemaal kõik joodikud (vargad, tööpõlgurid…)

 1. Vägisi tundub, et mingi mulli ülespuhumine aitab varjutada teisi vajakajäämisi. Selmet treida reklaami, kus veiniklaas võrdub joomarlus, oleks võinud juba suvel alustada seagripi vastase kampaaniaga – regulaarne kätepesu, avalike ürituste vältimine, koolide ujumistundide peatamine (ujula kui mõnus batsillipesa), plaaniliste vaktsineerimiste edasilükkamine jne.
  Kusjuures tänase päevauudise taustal, kus kõige suurem laste õiguste eest võitleja on osutunud jälgiks pedofiiliks, võib tõstata küsimuse: kulla pealtnäha-puritaanid, kuidas teie endi alkolembusega lood on?

 2. Ja nüüd ma muide panen saapad jalga ja lähen Tikku. Jooma muidugi – uue kontseptsiooni kohaselt. Vaat võtan täna kohe kolm klaasi veini, uhhh 😀

 3. et siin maal midagi muutuks, peab ühiskond saama rikkamaks ja inimestele tuleb maast madalast õpetada ennast avama ja olema sotsiaalne. Meie rahva viinaviga tulebki sellest suletusest ja sellest, et oleme sotsiaalsed debiilikud!

 4. Olen nõus, kampaania on jama, sest: a. vale sihtgrupp (sihtgrupp olemegi meie ehk need, kes suudavad veiniga piiri pidada), sest tõeline alkohoolik vaevalt sinna alkoinfo lehele klikib ja b. kallutatud (loll sõna, aga antud juhul sobiv) statistika. No ei usu ma seda massilise joomise juttu ja nagu paljudest allikatest läbi jooksnud on, et mismoodi nad ikkagi välismaalaste siin joodud ja kaasa viidud viinad oma statistikast maha arvestavad? Baarimees tõmbab kuskile riste, et “see klaas läks nüüd soomlasele” või? Teie Tigus ju ikka teete sellist statistikast, eks :)?

 5. Ikka teeme ja need teised euroopa rahvad kohe üldse ei joo- ainult eestlased ja kui veel tshehhid tulevad, on riiulites augud sees!

 6. algselt kui sõber kodumaalt sellest rääkis, ma täiesti siiralt mõtlesin, et huumor.
  ja siis tuli välja, et karm reaalsus.

  hetkel mind on küll pahviks löönud kaur hansoni pedofiiliavärk.

 7. See Hansoni värk on nagu viimane piisk karikasse…. mida rohkem inimesed kuskil kaagutavad, seda kindlam võid olla, et ta kompenseerib mingit oma puudujääki ja on kas salajoodik, kapihomo, lihtsalt varas või kõige hullem variant- pedofiil!

 8. Väga hea artikkel Pinolt, piiranguid on tulnud juurde, alkohol on kallinenud – tulmus aga joomisarvude suurenemine

 9. ja miks on AA nii efektiivne – sest need, kes alles jäävad, on motiveeritud ja paranevad, ülejäänud kukuvad välja. elu ongi keeruline.

 10. Kampaania mõjub vastupidiselt tegijate plaanile.

  Pigem näeb see välja kui õlle ja veini reklaam allapoole keskmist sissetulekut inimestele. varjatud sõnumiga “vaata kuidas omadega hästi toimetulevad inimesed elavad, ikka õlle ja veiniga”

 11. Mind hämmastab alati see, et hakatakse tegema nn lõpptulemusega, selle asemel, et algset probleemi lahendada ehk antud juhul vastata küsimusele “miks see rahvas nii palju joob?”
  On ju täiesti ilmne, et tegelikult uputatakse muret ja hirmu tuleviku pärast. Olles mõnusas alkoholiuimas on nii tore olla ja maailm on lill ning elu tegelikkus enam ei hirmuta. Inimestel puudub austus ja armastus enda vastu ning elu eesmärk. Selline sihitus panebki jooma.
  Ükski asi pole iseenesest ei hea ega halb, sama kehtib ka alkoholi kohta.
  Antud kampaania sihtgrupp on küll täiesti valesti valitud ja vaevalt, et see kedagi vähem jooma paneb.

 12. Veidi offtopic, aga avastasin Norde Centrumi veinipoest seekordsete 39-krooniste veinide seast Domaine des Lauriers Picpoul de Pinet 2004 veini. Oleks väga huvitav teada, mis hinnangu too vein Picpouli ekspertidelt saada võiks, kui ta juba oma eluiga lootusetult ületanud ei ole. Äkki keegi teist söandab selle hirmodava veini ära proovida ja kommenteerida? Käib ju ometi Keskkülagi sealsesse valikusse juhtuvaid paremaid palasid kastiga varumas!

  Üks 2008. Beaujolais Nouveau on seal hetkel samuti 39 kr eest valikus.

 13. No meie hakkame lõpetama 2008 aastakäiku ja veebruaris tuleb juba 2009. Valge vein peab olema värske, kui ta pole mingi tamme saanud Chardonnay või mõni valge Chateau Neuf du Pape.
  2004 aasta Picpouliga võib aga kindlasti midagi marineerida….mina teada ei jooks

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s