Itaalias traditsiooniliselt valmistatakse lehmasaba tomatikastmes, kuhu lisatakse porgandit, sellerit, küüslauku, sibulat(nagu ragu Bologneselegi), Maarja blogis sai loetud õlles hautatud sabast, mida mu puhkuse ajal ka Tigus tehti…
Prantsusmaal on aga klassikaline retsep Mijotée de queue de boeuf et purée de celéri rave. Lihtsas otsetõlkes on see aeglasel tulel täiesti pehmeks keenud lehmasaba juurselleri püreega.
Väga lihsalt valmistatav- ei mingit trallalaad, et marineeri, tupsuta, paneeri , viiluta…. vajab ainult aega
Malmpotti pardirasva, sibulat ja bouguette garni, lisame saba ja vett ja keema 4 tundi…seejärel liha vedelikust välja- nagu sült ribastada ja ööks otsaks jahtuma. Keeduvedelikult natuke rasva pealt ära koorida ja samuti jahtuma.
Järgmisel päeval on vedelik toredasti kallerdunud ja lihatükid ja kallerdis uuesti potti ja keeta nagu prantslased ütlevad deux petites heures: kaks pisikest tundi.
Selleripüreed valmistatakse nagu kartulipüreed, kuhu lisatakse koort(või piima), võid ja muskaatpähklit.
Süüa punaveiniga(loomulikult Prantsuse omaga)
ikka, täna kui sind tulemas pole, tõime leti alt kõik peened asjad välja: saba, mao, neerud ja silmad…
Kristel ma just Tartu turu päält otsisin lehmasaba ja oma vaimus olin nõus ükskõik juba milles hautama aga 2 pisikest vasikasaba juppi vaid sain. Ei olnud ei ühelgi lihamüüjal, ehk hommikul vara oleks olnud.
Ega seda lehmasaba Tallinnaski saada pole- mina olen Stockmannist teda ostnud.
see on kusjuures huvitav – mina olen silku ka stokist samal pohjusel ostnud, sest turul vaga sageli ei ole…