Turupäev Sètes

Kolmapäeviti on Setes turupäev, see tähendab, et lisaks turuhoonele  on ka tänavad täis müüjaid. Kuna mina pean täna eelroa valmistama, siis seadsin juba varakult sammud turule.  Ostsin väga ilusaid  Lozère-ist pärit puravikke, suitsutatud pardirinda, kreeka pähleid ja rucolat. Sellest saab tore salat kokku… Puravikud làhevad salatisse a pôele nature ehk  6ige 6rnalt praetud lisades vaid head oliivi6li ja soola.

Magustoidu v6tsin ka vabatahtlikult enda peale, mis on suur ime: tavaliselt ma keeldun sellest suurest aust-ma ei fänna dessertide tegemist, aga kuna turult sai superilusaid viigimarju, siis tuli idee teha mousse  kitsejuustust,viigimarjadest ja pistaatsia pähklitest..

Photo 123Photo 122Photo 124Photo 126Photo 127Photo 128Photo 121Photo 120

Viimase pildi peal on tielle-d, kuulsad Sète kaheksajala pirukad, mida vanasti kalurid merele s66giks kaasa v6tsid ja j6id juurde valget veini…see oli väga vaeste toit!

3 responses to “Turupäev Sètes

  1. Ma olen nüüd siin lennujaamas ja ootan Tallinn-Minsk-Hispaania lennukit. Otsin just ühe pontšiku 25 krooni eest, kui nii edasi läheb, pean raha teenimiseks tööle minema.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.