Pimedegustatsioon restoran Laurent’s Pariisis

Panen üles ühe video, mis on üsna shokeeriv.  Video on segamini prantususe ja inglise keeles, kuna zürii on rahvusvaheline.

Proovimisel on segamini kallid, kuulsad, odavad ja tundmatud veinid. Aplausi teenib vein nr. 10, mis maksab 14 eurot ja näiteks 1400 eurose Petrusi kohta tehakse isegi kriitikat.

Advertisements

5 responses to “Pimedegustatsioon restoran Laurent’s Pariisis

  1. Mis siin shokeerida – see ju teada tõde, et hind ei pruugi olla vastavuses kvaliteediga ning olla ainus kriteerium otsustamisel. Sama ma kannaks ka tihti üle nii riietele, retoranidele, raamatutele ja üldse kõigele.
    Mis puutub veinimaailma, siis saan aru, et kellegile on need hirmkallid veinid ilmselt vajalikud (noh staatuse küsimus jne), aga tihtipeale maitseelamus jääb olemata, sama ka kallite shampanjate osas. Mahavisatud raha minu jaoks.

  2. Jah, nii see on, et hind ja tuntus on rohkem marketingude mängumaa ja sel pole alati palju pistmist sellega kuidas sulle asi meeldib või maitseb.

  3. Shokeeriv pole see, et hind pole vastvuses maitsega, vaid see et rahvusvaheline komisjon, sealhulgas näiteks aasta 2000 maailma parim sommeljee- ei tundnud ära ei Petrus’i ei Cheval Blanc’i…

  4. Millaski lugesin meie kohalikus linnalehes ühe Saksa juhtiva veinikriitiku Gerhard Eichelmanni (no ta elab muga samas linnas juhuslikult) artiklit, milles ta mu meelest just sellest degustatsioonist kirjutas ning väitis, et inimene polegi võimeline nii kompleksseid maitsenüansse ja -koosluseid päriselt eristama ning suur osa veinikriitikute ja sealhulgas ta enda tööst on soolapuhumine voi siis sildile vaatamine ja veinile mingite omaduste “külgepookimine”. Lisaks ennustas ta seda, et ükski nimekas veinitegelane pimedegustatsioonil peale seda fiaskot enam osaleda ei julge.
    Nõuanne oli juua lihtsalt seda veini, mis meeldib ning kõlavatest tegijatest ja etikettidest end mitte liiast mõjutada lasta.

  5. Nojah, see paneb muidugi küsitavuse alla nende testide vajalikkuse ning pädevuse. Samas annab üksühese signaali kui palju me laseme end mõjutada kõlvatest nimedest ning brändidest. Ka ma ise pole sellest patust prii 😉

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s