Filminurk: Le Grand Bleu

Le Grand Bleu on prantslaste esimene inglisekeelne film, mis tehtud prantsuse rezissööri Luc Bessoni poot 1988 aastal.

Mängivad Rosanna Arquette, Jean Reno, Jean Marc Barr jt.

Filmitud on film Sitsiilias Taormina linnas. Filmi soundtrack Eric Serra poolt ja sai 1989 aastal  Cesari kui parim filmimuusika. Film ise sai samuti Prantsuse Filmiakadeemia auhinna. Cannes’i  Filmifestival  pidas aga 1988 aastal  filmi persepektiivituks.

Igatahes on film prantslaste südametes siiani ja film peaks eriti meeldima naistele. Kuigi prantsuse mehed kiidavad ka filmi, aga eks neile ole see rohkem nagu meile Viimne Reliikvia….

Enzo(Jean Reno) ja Jacques(Barr) tunnevad üksteist lapsepõlvest saati. Tutvusid nad üksteisega Vahemere ääres (Le Grand Blue ehk suur sinine on Vahemere hellitav nimi, aga kõik suured ookeanid on suured sinised…) ja mõlemad olid kirglikud sukeldujad.  Ühel päeval  Jacques’i isa (samuti sukeldaja), sukeldus liiga sügavale ja suri. Pärast seda kaotavad Enzo ja Jacques kontakti ja Enzo arvab, et “väike prantslane”  ehk little frenchy on sukeldamise katki jätnud…

Film hakkab peale, kus mõelemad juba suured- Enzo on sukeldumises valitsev maailmameister ja  Johanna(Rosanna Arquette), kes on elus vaid korra näinud Jacques’i ja peab teda pigem delfiiniks kui inimeseks, aga mees ton talle nii sügava mulje jätnud, et otsib teda mööda maailma taga…Jacques pole võistlustel käinud, vaid teadlased  kasutavad teda oma veealuste mõõtmiste jaoks…kuni   Taorminas toimuvate maailma meistrivõistlusteni – kus kohtuvad 3 filmi peategelast..

Taormina- linn, kus filminti

Taormina- linn, kus filmiti

Äärmiselt ilusad loodusvaated ja süvamere vaated  ja ilus love story. Kõveraks võib naerda kuidas  Enzo ehk Jean Reno oma 3 turske sõbraga  Fiat 500-ga  kihutavad mööda küla. Siin üks lõik sellest superautost!


Enzo on saare kõige ülbem mees, aga on üks inimene maailmas, keda ta kardab- see on ta ema, tõeline Sitsiilia mamma!

Filmil on selline imelik lõpp, kes tahab, võib selle õnnelikuks mõelda,  aga minu jaoks oli lõpp pigem kurb ja löristasin nutta….
Siin trailer, kus taustaks laulab Queen- lugu, mida kõik teavad

4 responses to “Filminurk: Le Grand Bleu

  1. ausaltöelda on mul üsna ükskõik, mis film on, peaasi, et jean reno mängib. aga paganamas, mul ju veel korsika toimik ka vaatamata!

  2. Ma toon septembris nii Korsika toimuku kui Suure Sinise ja uue Astérix aux jeux olympiques ka, kus mängivad kõik prantsuse tähed ja teevad seda tasuta!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.