Nädalavahetus Riios ja muid uudiseid

Riigipüha andis võimaluse pikemaks nädalalõpuks ja Tigu kollektiiv ja sõbrad sõitsid sel korral Peipsi äärde puhkama ja kala sööma. Ise pole ma veel Tallinnasse jõudnudki- plaanin homme hommikul vara sõitma hakata ja otse Tikku tööle minna… Nii et illustreerivad pildid tulevad kui fotoaparaat kodus kohtub juhtmega…

Sel aastal olid ka kohalikud kaupmehed  juba ette arvestanud, et tuleb pikem nädalavahetus ja ilusad ilmad toovad linnast “suvitajaid”, nagu meie,  kõiksuguste imelike soovidega.

Meil on  Raja küla lähedal väike saunake  nimega Riio olnud  pea 10 aastat ja oleme alati hädas olnud, et Peipsi ääres võid osta kõike muud peale värske kala.  (Vein tasuks ka linnast kaasa osta)

riio picture-110

Sel aastal aga algas kevad teisiti…… kohalikus  kalapoes, mis on ka söögikoht, nimega  Kuldkala,  (asub Mustvee-Tartu mnt. umbes 8-l kilomeetril) , oli letti laotud ilusad värsked latikad ja kohad. Peale selle veel suitsusiiga, suitsulutsu, suitsulatikat jne. Konservis sai kaasa osta haugimarja ja  lutsumaksa õlis, millest sai hakitud sibula ja hapukoore lisamisel meie lemmikamps. Peipsi tint tomati marinaadis  oli kahjuks otsa saanud… Maarja on oma blogis sellest elamusest ka kirjutanud

Kuldkalas olid värske kala hinnad sellised Tallinnast odavamad- latika kilo maksis 60 krooni ja  minu 2 kilone koha maksis 160 krooni ehk siis umbes 80 krooni kilo.

picture-114picture-143

Järgmisel päeval Kolkjas aga  Kala- ja Sibularestorani ees olevast kalaputkast, ostsin ma 2 latikat, mis kaalusid kokku üle 2 kilo 30 krooni eest ehk siis 1 kala 15 krooni!  Pärast autos hakkas kahju, et ma vägisi sellele mehele 100 krooni ei jätnud- kuidas võib mingi asi nii vähe maksta?

picture-116 picture-124picture-131picture-129

Grillitud latikas, mis oli määritud peterselli-küüslaugu õliga ja keeratud alumiiniumisse (et ei jääks restile kinni) –  see oli tõeliselt hõrk maiuspala!

Kohalikest uudistest veel niipalju, et peagi avatakse Alatskivi mõisas Shoti restoran.

Itilt sain aga infot Sangastest asuva Rukkimaja restorani kohta, mis tundub ka igati tore asutus olevat (ei ole kuidagi seotud meie Peipsi teemaga)

Riio juurde tagasi tulles, peab mainima, et sel aastal nägi meie vana saun ka uut ilmaimet- saunaseinale tõmmati üles voodilina  ja näidati sinna peale filmi, täpsemalt Briljantkätt.

Aga veel suurem ilmaime oli KÕU antenn, millega meie vanasse sauna ka internet saabus…

Voore külalistemajas söömas picture-141picture-144

Voore külalistemaja     Kolkja Kala ja Sibularestoran  Mustvee  baar terrassi ja järvevaatega

3 responses to “Nädalavahetus Riios ja muid uudiseid

  1. too Kuldkala oli igati broo koht, eriti õnnelik olin ma kuivatet vobla üle, mis tõi meelde kuldse lapsepõlve, nii 5-6 aastat vana ja naabrilastega ujupõie tossutamine nende rabaäärses saunas.

    kusjuures voodilina mulle tundub jäi Riiosse, kodus ma seda ei tuvastanud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.