Cesária Évora

Nüüd on ta siis ära nähtud lava pealt ka. Tema muusika ja just nimelt see plaat nimega Rogamar, mida ta praegusel tuuril promob, on meil Tigus tihti taustaks. Nii et laulud olid selged, oleks võinud kaasa laulda.  Paraku aga kui valgus kustus, pillimehed tõmbasid esimesed noodid ja Cesaria tuli paljajalu lavale, siis tuli pisar härdusest silma ja vajusin lummusest  tooli sisse ja ei julgenud hingatagi. Läks tükk aega, enne kui ma oma emotsioonid tasakaalu sain ja hakkasin käsi kaasa plaksutama.  Peale vanaproua oli ka ansambel lihtsalt vapustav- viiulimees ja saksimees ehk ainsad, kes seisid pilli mängides lõid toredasti tantsu ja mingi hetk ma piilusin- kas nad ka on paljajalu. Ei olnud!

Vahepeal tuli instrumentaalpala, diiva istus lauakese taha, mis tema jaoks oli lavale toodud, süütas sigareti ja puhkas jalga. Mina mõtlesin, et vaatamata üleüldisele suitsetamiskeelule kui Cesaria tuleks Tigusse-temal lubaks ma suitsetada ka otse suitsuanduri all ja pakuks ise tuld.

Pisike stoori ka:  Cesária Evora on  Capo Verde täht- seal on ta sündinud ja seal ta elab. Tema kuulsus saabus hilja-1988 aastal, kui kohalik prantslane ta Pariisi kutsus, et plaat lindistada-  sinnani laulis ta kohalikes sadamakõrtsides.  Laulab ta kreooli keeles- see on portugali keele dialekt.  Ei oskagi öelda muud, aitähh prantslased, et te sellise pärli kuskilt maailma otsast üles leidsite!

Laul oma kodusaarest: Cabo Verde

Cesaria ametlik koduleht

One response to “Cesária Évora

  1. Nii hää, et hää elamus.

    See sigareti suitsetamine on tal vist puhkamiseks vajalik. Estonias ka tegi, aga siis istus rahulik ja ei lobisenud. Krizankal kui suitsupaus oli, siis ajas juttu ka.

    Ta kuidagi hakkab mõjuma seestpoolt (no ei tule parem väljend pähe).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.