Bernard Loiseau- suur chef…

Tõelised kokad on artistid, kuntsnikud, perfektsionistid, oma elukutse saadikud…

Bernard Loiseau (1951-2003) oli üks suuremaid grand chef´e  ja restoranipidajaid. Ta restoranil oli 3 Michelini tärni ja Cault Millau oli teda hinnanud 19/20. AAstatel 1980-1990 oli ta üks kuulsamaid ja karismaatilisemaid kokkasid maailmas.

Bernard hakkas tööle restoranis juba 16 aastasena, unistades kunagi saada oma restoran. 1975 aastal ostis  Claude Verger, tolleaegne kuulus chef, kel oli Pariisis restoran “La Barrière de Clichy”, restorani Côte d’Or”  Saulieau´s Burgundias, kus aastatel 1935-1964 oli  peakokaks olnud kokakunsti legend Prantsusmaal Alexandre Dumaine. Bernard saab sinna peakokaks.

1982 aastal ostab Bernard Loiseau restorani endale ja 1991 saab ta restoran 3 Michelini tärni omanikuks. Loiseau nimetas tõeslist kokakunsti lihtsuse hümniks kus tooraine peab ise enda eest rääkima ja see oligi tema nn. edu saladus. Tema küll keedab juurde kastme, aga see ei tohi lämmatada  ande mida annab ja kannab maa Burgundias.

1995 aastal avab ta restorani kõrvale hotelli ja poe, kus müüakse Burgundia deli-kaupu, valitud veine, kokaraamatuid jne.  Nagu Paul Bocuse , Joël Robuchon, Georges Blanc, Alain Ducasse ja  Marc Veyrat arendas ta tooteid oma nime all ehk tema nimest sai kaubamärk, lisaks avas ta 2 restorani Pariisis.1998 aastal viis ta oma  firma “Bernard Loiseau SA” börsile.
Aastal 2003 oli Bernard Loiseaul plaanis avada luksuslik hotell ja restoran Toulousi lähedale. Paraku ei hakanud aasta 2003 heldelt- ajakirjanduses ilmus palju kriitikat, Gault Millau laseb oma punktid 17/20 peale ja käivad jutud, et talt tahetakse ära võtta ühte Michelini tärni.Suur kokk ei ole selliseks rünnakuks valmis- 24. veebruaril laseb ta ennast  jahipüssist maha.
Tema perekond manageerib restorani edasi ja see töötab nüüd peakokk Patrick Bertroni juhtimisel, kes õppis Bernardi kõrval 21 aastat. Restoranil on kõik 3 tärni alles.
Pärast seda enesetappu oli ajakirjanduses palju kriitikat nn. Michelini tärnide teemal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.