Long time, no see

Elu on nii kiire olnud, et vaestel Tiguliste pole aega olnud blogidagi.

Eelmine nädal läks üsna lenneldes. Ära võib mainida näiteks härra Toomas Hendrik Ilvese visiidi meie tagasihoidlikku tiguteeki. Reede läks ajalukku sellega, et esimest korda (vähemalt minu teadliku Tigu-mälu kohaselt) tegi üks klient tervele majale veini välja – needless to say, et rõõm oli suur:) Laupäeval oli esimene selline päris tõsine töölaupäev – inimesed tulid kõik ühel ajal, joogid-söögid said otsa jne jne. Ehk siis ühesõnaga klassikaline laupäevane Tigu:)

 

Sel nädalal on kokkvõttes võrdlemisi rahulik olnud. Teisipäeval käis meil külas St Pauls veinimaja omanik. Degusteerisime valgetest ära nii nende Rieslingu kui Sauvignoni ja punastest Lagreini. Kõik umbe hääd as usual. Sauvignon on päris iseloomukas ja lõhn on tugev, maitset kirjeldas klient kui full-bodied. Rieslingu kohta tuleb täpsem kirjeldus siis, kui me ta ära oleme degusteerinud. Samas Lagreini prooviti ära viis pudelit – mõrkjas, pika järelmaitsega, suhteliselt külmast kasvukeskkonnast tingituna õhuke, ent samas palju maitset. Kristel leidis, et meenutab Cabernet Franc’i, ent veinimaja omanik ise polnud selle võrdlusega nõus. Mine ja võta siis kinni.. aga igatahes väga aus ja hea vein, soojalt soovitan:) Hindki võrdlemisi soodne – 495 eek. Keegi kommenteeris, et tegemist on ka konkurendiga meie suurele lemmikule Splendidole.

St Paulsi härra külaskäigust veel üks tore seik – suutsime temas tekitada suure imestuse sellega, et serveerisime talle joogiks Ploset, tema enda kodukandist Alto Adigest pärinevat vett. “Funny, you’re in Tallinn and drinking Alto Adige water!”.

 

Kasutaks ka juhust ja kiidaks kliente veidi. Nimelt külastas meid eelmisel reedel üks äärmiselt tore tütarlasteseltskond. Väga asjalikud, avatud, teadmishimulised, sõbralikud, toredad ja – mis seal salata – väga hea veinimatisega:) Sellised kliendid teevad rõõmu:) Ootame alati tagasi:)

 

Menüü poole pealt on uudiseks pliinid taramaga – klassikaline kreeka värk, mida mina isiklikult kirjeldaks kui tursamaksa-kartuli püreed, samas pole see ilmselt väga täpne. 

Saabus ka choucrute aux dés de maigret d’oie fumé a la graisse d’oie et au riesling. Nendele, kes prantuse keelt ei oska: hapukapsad suitsutatud hanerinna, hanerasva ja Rieslinguga. Jõulude ajal hakkame seda serveerima pardikoiva-confit‘ga. Loodetavasti ei söö me kõike ise ära ja jääb klientidele ka midagi:P Okei, võllanalju enam ei tee.

Täna on menüüs erikülaliseks pigeon en estouffade ehk siis konjakis ja valges veinis hautatud tuvi seente ja sibulaga. Tahaks kutsuda, et tulge proovima aga.. on reede, nii et kahjuks nous sommes complet. (tegelikult küll ei ole üldse kahju, sest alat on hea, kui kliente jätkub)

 

Ja nüüd *TRUMMIPÕRIN*… 10.-24. november külastavad meid jälle kallid sõbrad Prantsusmaalt, kes on nõu ja jõuga köögis abiks. Need, kes eelmine aasta sel ajal meil söömas käisid, juba teavad, mida see tähendab;)

Oma ilusate ja uhkete kalendermärkmike sisse võite 20. novembri peale juba aegsasti ära märkida “Beaujolais Nouveau + Tigu 2. sünnipäev!”. Tants, tralli ja uus beaujolais. Ilmselgelt kulinaarset rõõmu ka prantslastelt.

Pärast 17. oktoobrit võite meie juurde Rieslingut jooma tulla, sest just nimetatud kuupäeval leiab aset ühiskondlik kõnealuse veini degusteerimine ning meist saavad suured spetsialistid.

Aga kuna on reede õhtu ja inimesed hakkavad saabuma, tõmbame praeguseks joone alla.

 

P. S. Ärge unustage veini juua ka siis, kui te parajasti Tigusse ei jõua!

2 responses to “Long time, no see

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.