Porto kohvikud, restod, jalutuskäigud ja kingapoed

Väärtuslikud nõuanded ja aadressid Portos elavalt eestlannalt. Kes soovib Portot nautida kui kohalik, sellele vajalik spikker 🙂

Ma esitasin konkreetsed küsimused ja need on vastused. Ei olnud algeselt blogisse mõeldud tekst, vaid mul oli vaja infot ühe artikli jaoks. Kuid kuna Bret on väga põhjalikult vastanud, siis sellist infot ei saa vaid endale jätta! Aja jooksul panen kohtadele lingid ka külge, esialgu tuleb kõigil ise guugeldada!

KOHVIKUD 

1) CRU (pood-kohvibaar-cowork)??

CRU on mõnus kooslus Portugali jätkusuutliku disaini poest, nn vabakontorist (coworking space) ning erikohvi, specialty coffee, pakkuvast kohvibaarist (serveeritake peamiselt erinevaid filtrikohvisid). 

CRU asub Porto kunsti piirkonnas, Miguel Bombarda’s, kus asub palju põnevaid galeriisid, kunsti-ja loominguga tegelevaid väikeettevõtteid, disainipoode ning kohvikuid.

2) Manna (kohvik-restoran)

Kui tahan head erikohvi ning isutab taimetoit, siis lähen kindlasti sinna. Lisaks on kohvikul väga maitsekas disain. 

Asub Cedofeita piirkonnas, kohe Miguel Bombarda kõrval. 

3) Protest Kitchen (kohvik-restoran)

Kui tahan head erikohvi, süüa klassikaliste söömisaegade-välistel kellaaegadel absoluutselt alati imehästi maitsvat ning mitte tüüpilist/kohalikku Portugali toitu (katsetused erinevate riikide ning piirkondade köökidest) ning maiustada maailma parimate saiakastega (alati erinevad), siis on kindel, et sinna ma oma sammud sean. 

Asub Cedofeita piirkonnas. 

4) Casa Vasco (pisike kohvik-restoran nooblis Porto jõe suudmes asuvas linnaosas Foz, kõnekeeles rikaste linnaosas)

Lihtsalt hästi mõnus koht ja alati meeldib minna. 

DRINKS

1) Garrafeira Vieira 

Veinipood (müüvad ka muud alkohoolseid jooke), kus on ka väike baar kohapeal veinitamiseks. Hästi lihtne, aga selline chill, hea vibe’ga, ideaalne reedeseks after-work veiniks koos paari oliivi ja saiaviiluga.  

Asub Cedofeita piirkonnas. 

2) Genuíno Porto

Mõnus, hubane koht naturaalveinide austajatele.

Asub Miguel Bombarda piirkonnas. 

3) Good things will happen in Porto (elustiili-/kontseptsioonipood väikse baari/kohvikuga)

Alati kui päike paistab ja ilm on ilus, siis tahaks sinna minna, et nende armsas pisikeses aianurgas üks või kaks klaasi veini juua. Pood ise näeb hästi tore välja, väga kift interjöör. 

4) Capela Incomum

Veinibaar, mis asub endises kabelis. Eriti tore on seal just suvel väljas istuda, kabeli ees pisikesel platsil, suurte puude all ning veini ja ilma nautida, ent ka talvel on tore, kabeli altari kõrval veini mekkida. 

RESTORANID 

1) Emotivo (fine dining)

Miguel Bombarda piirkonnas. Portugali toit, kuid pigem eksperimentaalne. Väga-väga meeldib. Interjöör on ka kaunis, elegantne ning pisike ruum muudab kogu olemise hästi õdusaks.

2) Manso (fine dining)

Pinheiro Manso linnaosas, kesklinnast kaugemal, peaks autoga minema. Julge, katsevav ning piire kompav köök, mis pakub tõeliselt põnevaid elamusi nii Portugali kui rahvusvahelisest köögist, kindlasti elamusterohke. 

3) Nabos da Púcara (kohalike väiketootjate toidupood ja petiscos-tüüp snäkkide (ehk siis Portugali stiili tapaste) koht, kergeks dinneriks ja veiniks minu meelest hästi armas, lihtne ning maitsva toidu ja oma karakteriga koht. 

Südalinnas, põhimõtteliselt 3-5 minutit mäest üles kõndida linnavalitsuse eest mineva Aliadose avenüü ühe tänava kaudu. 

Rua da Picaria, 40

JALUTAMINE

1) Klassikaline jõeäärne jalutuskäik, näiteks võib vabalt alustadagi jõeäärsest turistide keskpunktist, Ribeirast ning hakata liikuma Foz’i linnaosa poole ehk siis jõesuudme poole, sellises keskmises tempos minnes ca 30-45 minutiline jalutuskäik. Tagasi on muidugi vaja ka saada. Aga imeline jalutusots vaadete poolest. 

2) Porto inimestele meeldib veel väga nende linnapark, Parque da Cidade, suur ja üsna metsik park, mis ühes otsas jõuab Fozi lõpuni ning Matoshinose rannani praktiliselt välja. Lisaks liigub seal päris palju metsikuid kanu ringi (rääkimata tavapärastest pargilindudest:p). Armastatud park nii piknikeks kui sportimiseks, jalutamiseks, joogatamiseks, you name it. 

3) Poulaarne ja ilus paik jalutamiseks on ka täiesti Porto kesklinnas asuv park-Jardins do Palácio de Cristal (kristallpalee aiad), kus lisaks kaunile rohelusele ja maalilisetele jõevaadetele lisavad toredust juurde ka ringi patseerivad paabulinnud. 

JALANÕUD

Peamised jalanõupoed Portos, nagu vist tegelikult igal pool Portugalis, on ikka kohalikud brändid Seaside ja Guimarães ning need on ka väga külastatud poed Porto ühel tuntuimal ostlemise ja turistide peatänaval, rua Santa Catarina’l. Hiljuti lisandus samale tänavale veel üks arvestusväärne kohalik jalanõupood, Manuel Alves Shoes. Sellel tänaval on lisaks Portugali brändidele esindatud muidugi ka kõik rahvusvahelised massimoe brändid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.