Majestic café ja Lello “raamatukatedraal”

Vihmane ilm sunnib ka minusuguse turismiobjektide vaenuliku inimese tegelema “teaduse huvides” turismiga.

Nimelt jookseb Majestic ja Lello läbi kõikidest turismiteatmikest ja Lello raamatupoodi peetakse maailma üheks ilusamaks raamatupoeks (mõnes topis esimene, mõnes kolmas) ja selline site nagu Ucityguide kus kõiksugu järjestusi võib leida (näiteks ka maailma 10 kõige koledamat linna), paneb Café Majesticu 6-le kohale pingereas maailma ilusaimad kohvikud. Kogu nimistuga saab tutvuda siin.

 Café Majestic  asub rua Santa Catarinal- kuulsal shoppingu tänaval São Bento raudteejaama läheduses. Tänavale jõudes kahtlusi ja hirmu enam ei teki, et järsku jääb kohvik kuidagi kahe silma vahele. Maja ees fotoaparaatidega turistid paistavad kaugelt silma 🙂 Enamasti minnaksegi sisse, juuakse 1 kohvi, tehakse mõned fotod ja minnakse edasi. Kuna kell oli 2 ja oli paras aeg lõunat süüa, siis otsustasin, et mis seal ikka- luban endale pisukese lõuna selles belle epoque ajastu kohvikus. Peakoka päevapakkumine kõlas hästi- musta sea sisefilee verivorsti ja riisi pilafiga. Klaasike Bairrada vahuveini 4 eurot ei ole ju ka teab mis röövimine.

Vaade tänavalt:

Sisevaade:

Toolid:

Nagu Portugalis ikka, alati tulevad lauale suupisted(mida ei pea sööma)

Minu väga mahlane siga:

Ja lõpetuseks suurepärane espresso. Muide Ameerika inimeste peale, kes pärast sööki piimaga kohvi tahavad, on ka mõeldud: latted, cappochinod on suured uhked ja kallid 🙂

Kuulus raamatupood jääb samasse rajooni, 10 minuti jalutuskäigu kaugusele Porto Ülikooli juurde. Ilu all peetakse raamatupoe arhitektuuri silmas ja on ikka vapustav küll. Siit saab korralike pilte vaadata.

Ma plõksutasin ka 2 pilti, sees on pildistamine keelatud, aga turistid üldiselt vilistasid sellele sildile. Ma tegin ühe pildi ja tundsin ennast jaapanlasena pärast seda 🙂

4 responses to “Majestic café ja Lello “raamatukatedraal”

  1. Kaks ümmargust sealihatükki ja see vorst seal keskel..
    Aga nii kohvikus kui raamatupoes ma oleks ennast pooleks ahhetanud vist:) Suur ilu:)

  2. Pingback: Portugali teejuht | Tigu tegemised·

  3. Pingback: Külastad Portot esmakordselt. Mida seal teha? | Tigu tegemised·

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.