Eile täitus pool meie Haapsalu suvest- sama palju veel ees.

Ma arvan pealkiri on positiivse alatooniga. Mulle endale on see nii, et kui ma mõne raske laupäeva õhtu lõpetan,  mõtlen, et oh tuleks see 25 august juba kiiremini, saaks  siit hullumajast ära 🙂 Kui aga pärast pühapäeva ja esmaspäeva, kus me lühikest päeva teeme ja saab veidi hinge tõmmata, selle peale mõtlen- siis tunne täpselt vastupidine: appi, augusti lõpp on varsti käes, suvi saab läbi ja ma pean Haapsalust lahkuma 😦

Mulle meeldib Haapsalus, võin öelda, et mulle väga meeldib:  mulle meeldib meie restorani terrass- ma olen seda siin blogis ennegi välja õelnud, et nagu oleks kuhugi Lõuna- Euroopasse sattunud. Praegu ma võin juba täiendada, meil on veel parem.  Ma võiks tundide viisi istuda terrassil ja vaadata jahte ja merd ja rüübata lonksukeste kaupa Vinho Verdet “en piscine” ehk siis hiigelsuurde klaasi  ääreni  täis jääkuubikute peale kallatud Portugali nn. rohelist veini.

Mulle meeldib pärast tööd läbi astuda lätlase juurest Cambrino baarist, kus tehakse kohapeal nachosid ja jalopenod on ehedad! Lätlane elas oma naisega mõned aastad Mehhikos ja seda värki ta tunneb hästi 🙂

Mulle meeldib hommikuti rattaga mööda promenaadi tööle sõita ja õhtul (nüüd juba hämaras) tagasi- meie promenaad on hingematvalt ilus!

Köögitiim on ka kindlasti teisel poolajal tugevam kui esimesel- oleme koostööd harjutanud ja ma võin südame rahuga ilma ühegi mureta hinges, et mu abilised  hakkama ei saa,  kella 15.00 – 17.00 koju siestat tegema minna.
Väikelinna elu on tore, siin on omad prominendid ja mõneti teistsugused reeglid kui Tallinnas.  Näiteks kui mõnel prominendi kaugsugulasel on probleem teenindusega  meie restoranis, siis  läheb otsekõne loomulikult prominendile, mitte ei püüta” mingi kokaga” asju ajada koha peal. Aga see on armas. Ma pole kahjuks Vabariigi ajal  Eesti väikelinnas elanud varem, aga olen Õnne 13 telelavastust näinud – olen kursis ja selle suvega palju juurde õppinud  🙂 Portugalis ja Prantsusmaal olen ma väikelinnas pikemalt peatunud- sealsed inimesed ei arva, et firma omanik on see, kes BMW ga ringi sõidab ja  töölistele raha jagab ja ise tööd ei tee. Lisaks peseb peldikuid või veab prügi välja- ennekuulmatu ju!   See oli pisuke tögamine ja aru saab sellest vast ainult meie Liinake, kes laupäeval juhtus abikaasaga ka meie restorani. Haapsalu  nn. prominendid ise on äärmiselt meeldivad ja toredad inimesed.

Erilised kiidusõnad tahan ma laulda kohalikule juurvilja ja salatikasvatajale Ukule, kes toob meile salateid,  tomatit, kurki, imearmsaid peete ja kartulit.   Kui ma ka siin blogis olen varasematel aegadel virisenud, et raske on talumeestega  lepinguid teha, sest nad ei täida neid, siis Uku on punktuaalsuse musternäide. Kui on näha, et ilm kehvaks läheb ja mingi salatisordiga tuleb vahe sisse, siis ta on siiralt mures ja helistab ette, et tal tunne, et järgmisel nädalal mingit asja kohe mitte ei tule peale ja mis ette võtta  🙂

Samuti kasvatab üks mu köögiabiline vaarikaid ja esimese kilogrammi tõi ta juba meile prooviks- imehead: ilusad, puhtad, kuivad marjad- ei tea mina, mis nipiga nii vihmasel ajal selliseid marju saab.

Kui ma suve algul kuulutasin, et torte tahame võtta Haapsalu kondiitritelt, et ikka kohalikku promoda, siis oleme läinud siiski risti vastupidist teed ja pakume hoopis Heidi Parki´i kooke.  Panin tähele, et Haapsalus on palju kohvikuid ja kõikides on ühesugused koogid. Heidi koogid on Haapsalus väga populaarsed- meil käiakse spetsiaalselt ka ainult kooki söömas. Tõeline hitt on shokolaadi kook pekaanipähklitega.

Kõige suurem heameel on mul aga, et ma olen nii- nii palju meie Tallinna kliente Grand Holmis näinud. Ma siiralt usun, et teile kõikidele on Haapsalu meeldinud ja tulete sel suvel veel!

Ja lõpetuseks meie kultuuriprogramm augusti lõpuni
laupäeval, 21. juui on meil erapidu ja sel päeval meile “kultuuri” otsima tulla ei tasu, sest oleme suletud.
Laupäeval 28 juulil on meil öödisko kohaliku DJ Felixiga
REEDEL 3 augustil loob meeleolu Tom Lilienthal.
Laupäeval 11 augustil tuleb tantsuks plaati keerutama meie vana tuttav Mart Juur, kel eriline oskus rahvas keema ajada 🙂
Laupäeval 18 augustil (või reedel 17, täpsustame) Haapsalu bluusipäevade raames, plaanime meigi bluusibändi endale jämmima kutsuda, anname jooksvalt teada.
Laupäeval 25 l augusti on meil LA GRANDE FINALE ja vinüüli tulevad keerutama DJ-de nelik, meie lemmikud: Minttu, Tuul, Seier ja Lego. Disko kestab hommikuni ja sellega lõpetab Tigu oma Haapsalu projekti ja läheb mõneks kuuks Portugali hinge tõmbama, aga novembris avame kindlasti jällegi paariks kuuks  uksed oma kodusadamas Tallinnas 🙂

8 responses to “Eile täitus pool meie Haapsalu suvest- sama palju veel ees.

 1. Teate härra Sven! Paraja koguse peediga muutub iga asi nupsikuks! 😛
  A mis Haapsalu elu-olusse puutub, siis jah, näha ja imestada sai nii mõndagi.
  Endise väikelinlasena julgen täie südamega öelda, et ma ei armasta väikelinlust. Väikelinluse ja väikluse vahele võib tihtipeale rasvase võrdusmärgi vedada. Eks ole suuremateski (ja Vernants, õige – ega see Tallingi teab mis metropol ole) linnades ole omad hullud, aga väikelinnas paistavad nood kuidagi eriti eredalt välja. Ja kui ma üldiselt olen igasugu veidrike suhtes äärmiselt tolerantne, siis tõusikuid, noid väikelinna esiparasiite, ma ei salli.
  Läinud laupäeval oli äärmiselt meeleolukas näitemängus kaasa lüüa ja imetleda tõusikluse kõiki tahke alates teenindajatega ülbitsemisest lõpetades alalhoidliku lömitamisega tiitlite ja päritolumaade alusel.
  Sümpaatne on aga, et Haapsalu prominendid lahendavad olukordi läbirääkimiste teel. Rakveres tehtaks seda rusikate, Narva-Jõesuus aga nugadega.
  Aga õnneks on igas väikelinnas paari kohaliku kunni (kes tõsine tegija, kes aga muidu kehkenpüks) kõrval ka silmapaistev hulk armsaid, avatud ja südamlikke inimesi. Ma tean Haapsalus sääraseid helgeid hingi kohe ikka hulgi ja lõpetan oma vigina tervitustega just neile 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.