Kuidas me veinipäevadel suppi ja vorsti grillisime :)

Kirjeldamaks kuidas meil siin Haapsalus läheb, on vist kõige arusaadavam seletus, et kolmapäeval saabusin, siiani on kohver lahti pakkimata ja külmkapis on vaid pudel shampanjat. Ma pole iial voodist nii suurt rõõmu tundnud kui eile õhtul kui sai koju kella 20.00 paiku, sest meil lihtsalt olid kõik külmkapid söögist tühjaks müüdud, ja langesin tunniajasesse koomasse 🙂  Niipalju energiat see tunniajane magamine siiski ei andnud, et pärast seda Haapsalu peal üles otsida pubi, kus rahvas jalgpalli vaatab. (edaspidiseks kutsun kõiki jalgpalli loomulikult meile-  Grand Holmi vaatama, mina püüdsin seda läbi interneti eile vaadata- ei olnud fun (: )

Avasime oma “vabaajakeskuse” reedel, mis oli meile esimeseks tuleprooviks. Õnneks tuli Tigu vana koosseis  esimesel nädalavahetusel appi ja ma arvan, et me saime hakkama. Kõrgemad jõud ja juhus aitas kaasa ka sellele, et Haapsalust saime tööjõu veel viimasel päeval- kõik varem meile kööki kandideerinud piigad osutusid meie sobimatuks (ja ka vastupidi).

Kahjuks avapeol ma pilte teha ei jõudnud, aga suur tänu kõigile meie klientidele, kes meie pärast spetsiaalselt Tallinnast kohale sõitsid- suured kallid teile veelkord ja andke andeks kui ma ei jaksanud väga palju reede õhtul teiega suhelda- olin lihtsalt päevast väga väsinud.

Laupäev oli aga hoopistükkis lõbusam päev. Selgus, et olime lubanud veinipäevadel toitlustamisega tegeleda ja meile oli eraldatud selleks telk Kuursaali ees. Kuna Haapsalu pealt sellist riista nagu paella pann ei õnnestud hankida, siis tuli kohale minna meie kuulsa DJ puldiga, mille taga on “grillinud” Eesti parimad diskorid. Ehk igale probleemile on lahendus. Panime oma grilli sadamakapteni lahtise kastiga jeepi ja viisime linnaplatsile,  supi  keetsime “kodus” valmis ja hoidsime teda grilli peal soojas. Kõrval aga grillisme merguez vorste.

Kui mina supiga meie platsi peale jõudsin, oli pidu juba täies hoos ja Veiko oli “välirestorani” üles sättinud.

Antud menüü sõnastus andis meile niipalju võimalust rahvaga suhelda ja ma pean ütlema, et Haapsalu rahvas võitis mu südame. Mitte keegi ei vihastanud- kõik said väikesest huumorist, mis veiniga kokku käib,  aru, sest tuleb ju tõde tunnistada: merguez täpsustusega halal, on väga naljakas.(vähemalt tänases situatsioonis, kus me Eestis veel selliste asjade üle nalja tohime visata ja samas kõik oli ka tõde- vorstid olid tõepoolest halal 🙂  )

Supp sobis samuti laupäeva halli päeva nagu valatult ja tõi Haapsalusse uusi Vahemere maitseid ja elevust. Vähemasti kõik, kes meie telgist läbi käisid kaasaarvatud härra linnapea Sukles ja õhtujuht Kadri Adamson, tunnevad nüüd 3 uut sõna: merguez, rouille ja halal (loodame et 2 viimati nimetatud kodanikku seda viimast sõna siiski teavad)

Mõned meenutused(pildile klikates, avaneb galerii)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.