Haapsalu

Nädalavahetuseks lubab ilusat ilma ja seetõttu kutsun kõiki nädalavahetuseks Haapsalusse Itaalia veinipeole.

Meie avame Grand Holm Marina restorani reedel kell 19.00 ja tõime menüüsse Tigu algusaegade hiti- Sete kalasupi, mida serveerime krutoonide, juustu ja rouillega  ehk siis originaalkeeles: Soupe de poisson à la sétoise et sa rouille.

See supp  keedetakse kokku kohalikest Thau lahe kaladest (meripoisur, skorpionkala, meriangerjas, heik, kohalik makrellike ja merikurat), juurviljadest, valgest veinist, oliivõlist. Maitsestatakse safrani ja tüümianiga ja seejärel serveeritakse riivjuustu, krutoonide ja rouille´ga (safrani-chilli aioli).  Eestlase ettekujutusele supist see muidugi ei vasta, nii et pigem oleks seda õigem nimetada puljongiks , millele  tummisust annab saiakuivik ja riivjuust, mis sisse pannakse hiljem ja särtsu annab rouille.

Selle supi ostame me sisse Parantsusmaalt konserveeritult Azais-Politolt, kes hakkas esimesena seda kohalikku suppi konserveerima ja aastal 1963 sai ta oma tootele Lable Rouge märgi.

Label rouge loodi aastal 1960  ja see märk pannakse toidukaupadele, tähistamaks  head  Prantsuse kvaliteeti (midagi sellist nagu meil Tunnustatud  Eesti Maitse)

See konkreetne Sete kalasupp oli esimene nn. meresaaduste produkt, mida selle kõrge autasuga hinnati. Alates 2010 aastast nimeti Sete kalasupp  ümber  Soupe rouge de la mer´iks  (Punane meresupp)

Purgisuppi pole aga sugugi häbi restoranis pakkuda, sest Azaiz-Polito ongi spetsialiseerunud põhiliselt restoranidele ja kohalikust Eesti kalast ei tuleks antud supp kindlasti välja autentne 🙂

Azais-Polito koduleht

Picpoul tuleb meil ka, aga kuna ma lahke inimesena möödunud suvel lubasin meie majaveinina tuntuks saanud veini müügile Bestwine poodi ja kust see siiski on imbunud ka mõningatesse teistesse toidukohtadesse, siis Haapsalusse tellisime uue Picpoul de Pinet- sel talvel Vinisud´il testitud- superhea vein!!! See, et ka Picpoul Setest tuleb, seda vist ei ole tarvilik mainida.

Koorem jõuab Prantsusmaalt kohale homme ja väga loodame, et olulised formaalsused nagu veini registreerimine saab reedeks tehtud ja et vein saab avamise hetkeks kohale transporditud 🙂

Sel reedel avapeol peale reklaamitud  supi on menüüs austrid, tuunikala, huntahven, merikoger, väikesuulest, mahi-mahi, mõõkkala. Need,kes merd ja kala ei armasta, neile on maisitibu, pärlkana, pardikoiba, veist ja Merguez vorstikesi harissaga.

Laupäeval kostitame veinipäevade külalisi  kõlakoja juures. Mida me täpselt pakume, selgub kohapeal.

Veinipeost saab infot siit

2 responses to “Haapsalu

  1. Head minekut! Loodan, et õnnistatakse hea ilmaga; ise tuleksin ka kohe, aga läheb veidi aega kohalejõudmisega.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.