Ubatuba

Ubatuba on pisike rannalinn Sao Paulo ja Rio de Janeiro vahel. Administratiivselt kuulub ta Sao Paulo maakonda. Huvitav on linn seetõttu, et linna läbib Kaljukitse pöörijoon, mis tähendab täpsemalt seda, et 22.detsembril on seal päike seniidis.

Kuid olulisem  troopilisest p66rjoonest on muidugi asjaolu, et ümber linna on sadu maalilisi randu nagu Maranduba, Itamambuka, Lazaro etc. Ubatuba on ametlikult Sao Paulo surfi pealinn….

Mis minule aga oluline, minu kalli s6bra Re vanematel on seal ühel maalilisel rannal maja, kus sai veeta nädalakese rannas, juua kookos vett pählist otse rannas ja nautida sooja, tõeliselt sooja ookeanit…Ujumisest küll suurt miskit välja ei tule, kuna tegemist ikkagi surfarite paradiisiga- laine on meeletu…saab vaid kalda peal madalas laines hüpata….

Mis aga olulisem info, millest kasu ka teistele, on see, et Re vanemate maja naabriks on eestlane Peeter Rääbis, kes laenutab rannas surfilaudu ja võtab vastu küllasaabunuid eestlasi ja teeb neile eksursioone. See muidugi maksab ja ma ei küsinud kahjuks Peetrilt palju ta giidi tasu võtab, aga igatahes tasub temaga ühendust võtta ja seda teenust kasutada kui kellelgi plaan Brasiiliasse sôita. Peeter korraldab ka majutuse. Aprillis lubas Peeter üle 4 aasta koju käima tulla, kui meil Tigu sel ajal olemas, saab kindlasti meie meest Ubatubalt näha ka oma silmaga Tigus 🙂

Mõned kaunid vaated:

Re vanemate maja

hommikus66k

Selle aia tagant leiab Peetri

Viimasel pildil Peeter Rääbis(minu k6rval) isiklikult koos kahe küllatulnud eestlase- Heleni ja Antsuga. Re isa lemmikteema on juba pikemat aega kuidas 4 eestlast täiesti juhuslikult Ubatuba pisikuses rannas kohtusid.

Advertisements

2 responses to “Ubatuba

  1. Kristelikene, sul on täielik põhjendus Brasiilias varjupaika paluda. Sa näed neil piltidel lihtsalt nii hää välja, et sa ei tohiks mingil põhjusel tagasi tulla. Ju sulle siis sobib see kliima ja eluviis.
    Võeh, olen roheline.

  2. Kellele siis ei sobi väljamaal elamine, päikese käes lesimine ja ainsaks tööks käe väljasirutamine kui midagi serveeritakse.Aga kaua seda ei jaksa, Brasiilia oli väga hea koht patareide laadimiseks ja kindlasti ei jää see mu viimaseks Brasiilia reisiks…..see maa võttis mu südame täiega….mulle kohe kõik istub siin.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s