Tigu selleks korraks jälle otsas :)

Oli äärmiselt vahva ja õpetlik 1,5 kuud, kus alguses püüdsime teha restorani vähe teistmoodi kui vana Tigu oli, aga üsna kiiresti pöörasime endise Tigu mudeli juurde tagasi. Ma lihtsalt olen selline inimene, kes ei suuda organiseeritult elada või retsepti järgi süüa teha….või siis restoranis jälgida menüüd ja tellida selle järgi kaupa. Ja tooraine puhul ei ole vahet, kas tegemist on liha, kala, salati või kuivainega – kui asi on ilus, värske, oma parimate omadustusega, siis see ergutab fantaasiat ja tekitab soovi kokata. Retseptid on ülehinnatud asjad- pole midagi igavamat kui järjekordne kokaraamat või ajalehe kööginurk, mis sisaldab mingit halli pilti ja retsepti…. Stoorit palun, emotsioone, kodanikud  autorid ja kirjutajad!!!   Jamiet Oliver on näiteks õigel teel :  silm ehtsalt särab kui näeb ilusat toorainet ja seda tulekski massidele õpetada!  Õpetada tuleks inimestele  ka seda , et nad ei telliks restoranis well-done grillitud talle sisefileed näiteks, vaid eelistaksid sellisel juhul kui meeled pole valmis pool-toorest liha sööma,  mingit hautatud pajarooga. Ja kui juba kriitikaks läks, siis peab veel mainima, et mõned hobikokk-kirjutajad, oskavad emotsiooni palju paremini edasi anda kui meie Eesti  professionaalid! (mis tekitab omakorda mõtte, et Eesti elukutselistel kokkadel ei olegi emotsiooni….õnneks on erandeid!!!!)

Me peame olema õnnelikud, et elame sellisel ajajärgul, kus pea kõik kulinaarsed hõrgutised on meile kättesaadavad, kui me just viimase vindi peale oma soove ei keera ja näiteks ortolaani süüa ei soovi nagu härra Mitterand seda oma  surivoodil soovis…(Mitterandi viimase õhtusöögi menüü)

Kauaks seda pidu ei pruugi jätkuda, inimkond muudkui kasvab, aga neid kes põllumajanduses tööd teha viitsiksid ja meile mahe toorainet kasvatada, jääb üha vähemaks… Nii et nautigem seda pidu praegu,  mida aeg meile pakub!!!

Tigu tuleb jälle üheks nädalavahetuseks veebruaris ja siis 1,5-2 kuuks kevadel, et teieni tuua killuke kokakunsti  emotsioone hea veini ja toredate inimestega 🙂  Seekord tõime teieni meile 2 armsat toorainet:  harknäärme ja merikuradi maksa, mida püüdsime eriti promoda. Järgmisel korral leiame uue huvitava toote 🙂

Aitähh kõigile, kes meid külastasid! Ilma kliendita ei ole restorani olemas!!!

5 responses to “Tigu selleks korraks jälle otsas :)

  1. Tänud Sulle, Kristel ja meekond!
    Mõnusaid hetki puhkuseks ja uute ideede ja kogemuste kogumiseks!
    Ja igatahes uute kohtumisteni!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.