Minu tänukõne tänasel päeval

Aitähh Kalivile, kes kirjutas mulle kõne valmis (tore on see, et  sellest kõnest saavad aru vaid Tigu kõige lähemad sõbrad, seega mõned eriti head pärlid jäid kokkutulnud leinajatele esitamata- poleks aru saadud.)

Kuna aga tegemist on tõelise kirjandusliku pärliga, siis saagu ta jäädvustatud igavesti ajoloo annaalidesse.

Tigu roomab edasi

1. aprill 2011

Üks ring on tõmbumas jälle koomale. Viis aastat tööd on saanud oma loogilise lõpu – jah, tõesti – võtkem silt maha, kui veel on hoogu ja minekut. Hiljem võib ainult parastada ja seda pole kellelegi vaja. Mis siis, et roomajatest aeglaseim, on Tigu olnud tasane, aga tragi, pilk minevikku näitab, et Tigu kiirus on ainult kasvanud, hoolimata suurtest koormustest on jäänud vigastused tulemata. Hea oleks muidugi teatada, et tegu on aprillinaljaga ning homsest läheb kõik edasi, aga teps mitte!

Kahtlemata on tegemist Tigu näitel ebaõnnestumistega: ei suutnud me loobuda alkoholismi proageerimisest, ei suutnud võtta kasutusele eksperimentaal-molkulaarset praktikat ega ka luua korraliku broneeringute osakonda. Aga nagu autoriteedil oli kombeks öelda: mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Tigu oli trots- paljude soovijate vastu, aga loodetavasdti ka paljude meeleheaks. Tahtsime teha ja tegimegi paljut teistmoodi: vahel ei saadud sellest aru, vahel arvati, et Tigu ise ei adu, mis on õige.

Vaadake, mina ei vaeva enda südant enam selle pärast, et otse teed õnne juurde leida on nii raske. Sest mis see kulinaaria siis ikka on: muudkui raba ja raba ja raba, et saaks natuke raha, sest muidu peab kandma katkiseid tosse ja räbalad püksid on jalas. Parem siis juba minna lauta sigadega sõtkumaie. Või lihtsalt naistega põllule leelole.

Tigu arvates on inimkonna kõige olulisem kehaosa kõht. Poleks taevaisa seda loonud, oleks kõik meie ettevõtmised läinud kolinal kuskilt alla. Aga muidugi on kõhu kõrval oluline ka raha – see kõige tähtsam on – raha, see mitte kunagi ei haise, nagu ühes laulus lauldakse. Kõigil on Tiguga oma mälestus ning see on hea: üheks meeldejäävaks hetkeks on kindlasti taksorumm, aga ka öised flamenko tantsimised  või siis tõelised bouzoukid!

Tulles tagasi klassiku juurde, siis tema sõnade läbi on meil aeg puhkuseks: sest need, kes ei ole kiired, tugevad ja vastupidavad, need tehku siis tööd! (öeldakse selles laulus)

Tänan kõiki häid inimesi ja kormorane, kes ikka ja jälle Tigusse tagasi tulid. Mõttes tänan ka neid eredaid inimesi, kes meie hulgast lahkunud, aga Tigu vaimsesse pärandisse oma panuse andnud. Tänan ka neid, kes tulid siia teed või coca colat jooma, kuid pidid pettuma. Vahest isegi halba teenindust välja kannatama. Eriliselt aga tahaks tänada Ants Laidamit, Celia Cruzi ja Tervise Arengu Instituuti, ilma nendeta oleks olnud Tigu mõni muu koht. Me ei kao kuhugi. Õige pea oleme tagasi, ja see on hoopis teine Tigu ja see saab olema hoopis teistsugune jutt.

And for the foreign guests, i would like to remind you one thing:

Remember that my English is not very good looking! (celia)

Kõnest arusaamiseks on vaja kursis olla klassikutega nagu Ants Laidam, Celia Cruz ja Maris Jesse *

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.