Möödunud nädala veinimuljeid

Nädal oli rikas nn. veiniüllatuste poolest.  Minu jaoks oli üllataja nr.1 meie vana hea Picpouli tootja Cave de Pomérols-i  Sauvignon Blanc, mille tootja oli meile koos Picpouliga  proovimiseks kaasa pannud.  Kuskil märtsikuuks võtame me kindlasti selle veini oma veinikaarti ehk siis järgmise tellimusega tellime ka seda veini.  Sama tootja veidi tamme saanud Chardonnay ei jätnud nii head muljet, et peaks koorma tellima ja 100% Syrah-st rosé ei ole ka minu maitse. Kuigi see Chardonnay oleks kindlasti suur konkurent Chablis’ -dele…aga Chablis juures müüb ju nimi ja keegi eriti vist ei mõtle,  et saaksin sama viinamarja sama hästi(või paremini) tehtult ka odavamalt osta… Vahel on mul ka tunne, et paljud ei tea, et Chablis on Chardonnay…

Samuti saime  Les Vignerons du Pic’lt , kelle Pic Saint Loup “Del Ranq” on meil punane majavein juba 2 aastat olnud, prooviks3 uut veini. . Paraku degusteerisime ühe 2005 aasta veini nii ära, et sai pudel ära visatud ja ei oska muud öelda kui et vein oli hea. Eks ma hakkan nüüd jälgi ajama, mis see olla võis…

2 teist veini sai pildile (udusele) 2008 aasta Devois de Perret ja 2007 aasta Chateau d’ Assas. Esimene neist mõnus klaasivein- kui selgub, et ta hind odavam on kui Del Ranq’il, mis on meie praegune klaasivein-siis vahetame Del Ranq’i välja. Pudelil küll mooni pilt peal 🙂

Chateau d’ Assas aga on juba uhkem vein- 4 viinamarja Syrah, Grenache, Carignan, Mourvèdre’i segu ja vääriline välja vahetama meie La Clape’i, mida on meile jäänud viimased 4 pudelit.

Veiniuudistest veel seda, et ostsin Stockmannist täna pudeli alkoholivaba Torrese valget veini (täpsemalt alkosisaldus 0,5). Üks meie Rootsi  päritolu klient väga kiitis, et tema arvates on see esimene alkoholivaba vein, mis juua kõlbab.

No ostsin ta siis ära, maksis  pudel 125 krooni, lugesin pealt, et tegu Muscat viinamarjadega.  Jõin  ära ühe  klaasi, Marko proovis ja keeldus endale klaasikest kallamast.  Ei ole hea, tehke mis tahate- veinist teeb paraku veini alkohol.  Kui veini mingil põhjusel ei saa juua, siis joon  parem mingit ausat asja:  Borzomi,  salveiteed või kasvõi hapupiima…. aga 125 eest sellist asja küll pole vaja juua. Ei julgenud jääki ka Osso buco sisse kallata, kartsin et rikub hää söögi ära ja avasin Orvieto Classico extra selle jaoks.

Kiidulaulu aga tahaks laulda Stockmannist  ostetud Chianti Classicole.  Kuna kodus ei olnud Itaalia veini, aga osso buco juurde ei saa ju juua Prantsuse veini ometi (see muidugi nali), siis Stockmannis jäin ma Itaalia punaveinide valiku juures üsna nõutuks, aga Chiantisid oli seal tõesti palju- mulle tundus, et muud polnudki. Valisin välja Montegiachi Riserva 2005, mis maksis alla 300 krooni ja valisin seetõttu, et ma seda veini polnud varem joonud.  Oli hea vein- julgen soovitada! Pole õrna aimugi, kes on maaletooja, seetõttu on soovitus kallutamata tutvustest.

5 responses to “Möödunud nädala veinimuljeid

 1. ma ühinen veinimuljetega: sauv blanc oli väga tore. tasub kevadet oodata, sest see haakub kohe hästi esimeste kevadiste sparglitega ja sealt edasi enamiku suviste kergete toitudega ning niisamagi joomiseks väga hää!
  chardonnayd ma chablis kanti ei liigitaks, oli ikka üsna tammine, magusa mekiga, järelmaitse hästi lühike. chablis’ on ikka hapet või vanemas õlisust enam kui selles lõunamaises pudelis. naera või ära naera, aga ma võtaks selle chardonnay kuhugi pühapäevase perelõuna ahjukana juurde. niisama ei jooks.
  aga see viimane d’Assas meeldis mulle isegi enam kui la Clape.
  ühesõnaga tasub ootamist, oli toredaid jooke küll.

 2. SA Liina oled head Chablis’d joonud. Minule meeldib ka see uut tõugu, kus tammega enam üle ei pingutada või puudub sootuks.
  Aga vana kooli Chablis’d võivad jalad alt viia oma tammega. Ja ma muidugi ei võrdle seda Pomerolsi Chardonnay’d Premiere Cru või Grande Cru rammumeestega.

 3. oii, ärge erutage. aga ma vaatan, äkki mul õnnestub linnaluba saada ja teid väisata sel ndl millalgi, liina ajakirjad ka mu käes veel… ja ma ostsin “Minu Maroko” lennukisse kaasa, kangesti tahaks teie muljeid kuulda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.