Mida teie teeksite? (Jutt on Estravelist, mitte Maire Aunastest)

Et kõik kohe algusest peale ära rääkida, pean ma algama ühest õhtust kui Luule Tigusse tuli ja ütles mulle, et lähme uueks aastaks Iisraeli puhkama- tal on ühel sõbral vaba kolmetoaline korter Eilatis, ise elab lähedal  ja saaks meile tutvustada juutide söögikultuuri jne.. jne.  Järgmisel päeval sai Liina Estraveli reklaami, mille ta mulle edasi saatis ja kus maksis Helsingi-Tel Avivi pilet  edasi-tagasi 3500 krooni. Märge oli all, et 21.dets-6. jaanuar ei kehti, aga küsisin tütralapselt, kes mulle Praha piletid tegi siis hinda, mis sel perioodil maksab. Reede öösel pärast tööd oli vastus, et 26.dets-7. jaanuar maksaks 3500 eeki. Nii- mõeldud-tehtud… tellisin ära, minek. Tütarlaps küsis meie 3-e (Luule, Marko, mina) mobiile ja ütles, et saadab arve ja siis palun 24 tunni jooksul ära maksta. Mail oli selline (laupäeva hommik):

Tere, Kristel!

Tegin broneeringu ära ning püüan seda pühapäeva hommikul pikendada, et printimise tähtaeg jääks esmaspäevasele päevale. Saadan Teile pühapäeva varahommikul siis kirja kinnituse ja arvega.

Kas soovite juurde ka reisikindlustust?

Mina vastasin, et nagu ta teab, saabun ma koju esmaspäeval kell 15.15 ja enne ei saa arvet maksta , aga teen seda 100 %.  Eile koju saabudes, leidsin mailboxist kirja- saadetud pühapäeval, et tralla-laa, ei saa esmaspäevani pikendada, siin arve, makske ära kella 18.00ks.

Pühapäevane kiri:

Tere, Kristel!

Proovisin Tel Avivi lennubroneeringut pikendada, kuid kahjuks kohtade puudumise tõttu pole see võimalik. Seega saadan broneeringu kinnituse ning manuses arve, mille palume tasuda ka Sedbank\’i või SEB Panga kaudu täna hiljemalt kella 18.00-ks. Palume kohe peale makse laekumist saata maksekorralduse koopia e-mailile. Kahjuks ei saa me broneeringut esmaspäevani hoida ning broneering tühistub hilisõhtul.

Kui Teile homne makseviis ei sobi, siis võimaluse korral saavad mu kolleegid abistada Teid broneeringu muutmisega mõnele teisele kuupäevale, siis saaks ka maksetähtaeg jääda esmaspäevasele päevale.

Palun andke kindlasti teada, kuidas otsustate. Mina olen ise alles tööl teisipäeval.

Eile kui ma helistasin, et miks kuradi pärast mulle siis laupäeval enne Prahasse sõitu seda pagana arvet ei saadetud, et ma oleks saanud ära maksta, miks ei helistatud mitte kellelegi meist, et on vaja kohe asi ära maksta- ma ju ei loe oma 2 päevasel reisil maile-mul polnud arvutitki kaasas. Mis kuradi pärast ta laupäeva hommikupoole jahus mailidega, et kas on kindlustust vaja ja saatke isikukoodid- teinud arve ära!

Ühesõnaga, eile selgus, et enam midagi ei saa parata.  Mina ei oska asjast ka kohe mitte midagi arvata. Eilne tütarlaps arvas, et ta peab lihtsalt vabandama tekkinud ebameeldivuste pärast. Noh, asi seegi…

Ma ei tunne ennast halva teenuste disaini ohvrina ega ka vihaselt- lihtsalt väga kurvalt ja väsinult juttudest programmidest ja protsessidest, mis midagi teha ei lase…

13 responses to “Mida teie teeksite? (Jutt on Estravelist, mitte Maire Aunastest)

 1. Tervitus kõigile,
  kuna postitus algas küsimusega, mõtlesin et vastan. Ehk õnnestub mul pisut asjast teadva tegelasena tütarlapse käitumise tagamaid selgitada. Selgitada, mitte õigustada. Töötasin enne lastega kojujäämist 10 aastat reisibüroos (ei ole Estravel, aga siiski üks pildil olevaist) ning usun, et loo põhjustas ilmselt vähesest töökogemusest tingit asjaajamise kohmakus. Millele lisab vürtsi teadmine, et kui oled vormistanud piletid ning väljastanud arve ja viimane jääb mingil põhjusel tasumata, tuleb kogu kupatus endal kinni maksta. Ning 3×3500 EEK ületab kardetavasti päris kõvasti tütarlapse kuusissetuleku. Ja ilmselt luges ta välja, et maksaksite alles esmaspäeval ning oligi nn kahevahel: teha piletid valmis ja praadida esmaspäeva õhtuni, lootes et raha laekub või siis riskida piletitest ilmajäänud reisihuviliste pahameelega. Tööaastate algul valisin ise õnnetul kombel esimese tee, õnneks oli summa väiksem. Valus ikkagi. Ning sageli pole reisihuviliste kinnitused “maksan kindlasti homme/tunni aja pärast/nädala pärast” jne midagi väärt. Eriti kui puudub isiklik kontakt või aastatepikkune koostöö. Muide, sageli tuleb pahandus ka nn “liiga vara” saadet arvest. Mälu järgi tsiteerides: “mis te endast mõltete, ma küsisin vaid hinda, aga teie ahnus on nii suur, et hakkasite kohe arvetega vehkima”.
  Ka reisikonsultante on igasuguseid ning isegi parimaid neist võib tabada hetkeline ja pahandusi põhjustav udupäisus.
  Ühesõnaga, kedagi õigustamata, Eestis on kliendi ja teenindaja suhetes sageli teatavat sorti vastastikust vaenulikku usaldamatust. Mis võis olla loo põhjuseks. Samas ei saa välistada lihtsat “ametialast lohakust”.
  Ja lõppu: tänapäeval kasutusel olevad broneerimisprogrammid on tõesti uskumatult paindumatud.
  Ning kõige lõppu: mida ma teeksin. Kui mahti räägiks tütarlapsega näost näkku, rahulikult ja mitteametlikult: ehk on tegelikult tore inimene ning saate endale edaspidiseks hea koostööpartneri. Või hääletaks jalgadega.

  Kena kolmapäeva,
  Sigrid

 2. Jah Sigrid, sul on igati õigus. Aga kui sa oled ise selles süsteemis töötanud, ütle mulle, kas sa ikka oleksid nii teinud- teades(kuna oled ise mulle teinud piletid Prahasse), et ma kuidagimoodi ei satu lugema oma maile, saatnud mulle arve teatega, et see tuleb 6 tunni jooksul maksta ja poleks helistanud?

 3. Tere!
  Palun, kas te kirjutaksite otse minu meiliaadressile, et saaksime vaadata, kus asjad viltu kiskusid ja kuidas saaksime aidata.

  Mari-Liis Rüütsalu
  Estraveli turundus- ja kommunikatsioonijuht

 4. Raske öelda. Ilmselt mitte. Õigemini kerge on vastata, et midagi sellist minuga koostööd tehes ei juhtu jne. Aus vastus oleks: pagan seda teab. Totrate asjaolude (mõne lähedase haigus/kaotus, kohutavalt palju tööd, õnnelik armumine – ühesõnaga kõik, mis kipub mõtteid mujale viima) kokkulangemisel võibki juhtuda, et kõik oleks nagu valmis, aga viimistlus jääb tegemata. Ning ma jätkuvalt ei taha kedagi õigustada.

  Kuigi järgnev kõlab suisa ketserlusena (aa ma pole hetkel töötav reisikonsultant), siis veelkord vastus pealkirjas olevale küsimusele: et reis ära ei jääks ning piletihind hinge kinni ei lööks, telliksin piletid netist:
  http://www.eticket.fi/booking.aspx?orderid=60AA4D2DDC9C4E6B5EA914F50C092EB5

  Vaid 133 EEK võrra kallim, Estravelil on ju ka mingi broneerimistasu. Jama läbi ja piletid olemas 🙂 Loodan, et mu tööandjad seda ei loe, umbes poole aasta pärast tahaks äris tagasi olla…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.