Paris, vol.1

Peab alustama kaeblemisega, et klaviatuuril on tähed vales kohas ja tàppidega tàhti on jube tüütu tekitada…

Tànu kolmapàeva 6htul peetud Tiguvisoonile jài uneaeg lühikeseks ja lennukis toimus ka nii suur sotsialiseerumine, et magada ei saanud…

Aga elan ma Ivry-sur-Seine-l, see on linnake vana Pariisi ja uue Pariisi vahel: RER-iga Saint-Micheli peatusest (see asub Notre Dame kiriku juures) 4 peatust edasi ehk 10 minutit sõitu. Valitud sai ta hotelli parast-odav, aga uus ja uhke sisustusega- kesklinnas saab sama raha eest neid nunnusid nii-nii pariisilikke hotelle( vett ei tule, kanalisatsioon ummistub, keerdrepist tuleb kohver yles tassida jne) Minul siis apartment tüüpi hotell kööginurga ja vàga uhke vannitoaga.  Maksab 55 eurot pàev. Linnake paistab silma sellega, et tànavad kannavad siin revolutsionààride nime(et mitte öelda kommunistide). Igatahes tee, mis mind RER-i peatusest hotelli viib kannab Lenini nime ja seesama Lenini tànav l6ppeb j6e ààres kus algab Nelson Mandela nimeline sild. Aga kvartalis jalutades saab tànava nimede kaudu tutvuda k6igi kohalike ja maailma revolutsionààridega. Hotelli ümbruses on k6ik olemas-  kohvik, kus hommikul cafe au lait kàtte saab, igat masti restorane ja 200 meetri kaugusel hiigelsuur kaubanduskeskus hyper-suure toidupoega. Nii seal kirjas ongi Hypermarket Carrefour. Kàisin eile seal sees ja tulemuseks oli see, et ostsin hotelli külmkapi süüa tàis ja tegin endale imehead lambatalle maksa, mille k6rvale j6in Cotês de Jura veini- kork tuli sisse vajutada- köögi sisustuses puudub punnivinn!

Jalutasin eile mööda oma lemmiktànavaid ja  jaa tegin pilte. Kui Marko arvutiga ka mulle jàrgmisel nàdalal jàrele j6uab, panen m6ned vàlja..

Tàna aga làhen uut fimi vaatama, mille  esilinastus oli septembri algul-rezisöör Jacques Rivette “36 vues du Pic Saint -Loup”, Jane Birkin nàiteks màngib. Kes ei tea, siis Pic Saint-Loup on màgi Montpellieri juures ja seal tehakse samanimelist veini, mis on ka Tigu punane majavein… Màgi pole küll sama kuulus kui Aix-en-Provence juures olev Sainte-Victoire màgi, mida Cezanne maalimas kàis, aga Tigu rahvale on ka Pic Saint-Loup vàga kuulus.

Tàna on plaanis ka restoranis einestada,  vàsimus on vàlja magatud ja olen valmis maitseelamusteks!

Vahepeal on pàike vàlja tulnud, aeg Pariisi peale jalutama minna!

Kirjutas Peatigu alias Kristel

11 responses to “Paris, vol.1

  1. ma arvan, et see ei ole ainult sinu linnaosa probleem, et tänavanimed on revolutsioonilised 🙂 🙂 nii mõneski äärelinnas on ka Lenini avenyy 🙂

    bretagne siider on kah yks ytlemata hää asi. Brut. >> ilma suhkruta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.