Tigu talvepäevad. Vol 1- laupäev 21. veebruar

Tigu töötajad ja sõbrad pidasid oma talvepäevi seekord Soomes: Lõuna- Karjalas  Savitaipale lähedal järve kaldal oli meil renditud ilus mökki. Eesmärk oli peale koos kokkamise käia söömas sära- toitu, mille kohta öeldi, et see on üks Soome seitsmest imest.. Nagu talvepäevadele kohane oli ka suusatamine plaani võetud. Etteruttavalt võin ära mainida, et kõik olid tublid sportlased- kes tegi murdmaad, kes mägisuuska ja noored ja vaprad käisid suisa lumelauaga sõitmas (loe: ennast siniseks kukkumas)

Saabumise päeval läksime kohe Lemisse restorani nimega Säräpirtti Kippurasarvi oma sära sööma.   Sära on nende 1000 aastase retsepti järgi küpsetatud  lambaroog , mille ettevalmistus on 4-5 päeva ja seejärel küpsemine paksust puust  alusel(mida nimetataksegi säraks, mis annab nime ka roale) 9-10 tundi… Ainus maitseaine on sool.  Restoran oli geniaalne seepoolest, et seda ainsamat rooga seal pakutaksegi. Aga pakutakse hästi- aastas müüvad nad läbi 30 tonni lambaliha. Liha tuleb enamasti Uus-Meremaalt- Soomes sama probleem  mis Eestiski, et õige rasvasusega lammast ei saa aastaringselt, vaid ainult hooajati.

Töötatakse buffet-süsteemiga: Üks inimene maksab 25 eurot ja selle eest saab süüa palju jaksad.  Laual on veel maja omaküpsetatud leib (rieska) ja mõdu. Vein, kanged napsid ja kohvi tuleb eraldi juurde maksta.  Meie suutsime süüa 4 ringi lammast ja see viimane ports läks ikka vaevu alla.  Legendi  räägiti aga  kliendist,  kes oli sisse suutnud süüa 12 või 13 portsu lammast.

Ahjust väljatulnud sära

picture-016picture-015picture-017

2 responses to “Tigu talvepäevad. Vol 1- laupäev 21. veebruar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.