Bottle Shock- uus film veinisõpradele…

2008 aastal on ameeriklased valmis saanud toreda veinifilmiga, mille esilinastus oli  2008 aasta  Sundance Film Festivalil. Meile näitadi seda American Airlines-is  London- Chicago reisil.

bottle

Film räägib legendaarsest 1976 aasta Pariisi nn. veinide pimetestingust, mille korraldas inglane (sommeljee ja veinipoe omanik) Steven Spurrier, keda filmis mängib Alan Rickman. Steven tõi Pariisi kõrge kohtu ette (veinikriitikud, parimate restoranide sommeljeed jne.) sel ajal Euroopas pea et tundmatud California Napa Valley veinid ja 1976 aastal juhtus siis selline asi, et Chateau Montalena (Napa Valley) Chardonnay võitis selle pimetestingu…

Film on veinisõbrale  puhas rõõm- ilusad kaadrid, mõnus huumor, ilusad noored inimesed etc. Lisada tahaks vaid seda, et meil, Chateau Montalena Chardonnayd  Ameerikas oleku ajal, ei õnnestunud leida. Chicagos ühes veinipoes nägime 2000 aasta Cabernet Sauvignoni, mis maksis 125 dollarit, aga me jahtisime-  filmi mõju all olles, ikka seda õiget.  Siis proovisime  leida selle filmi DVD-d , et kõikidele meie kallitele veinisõpradele   kinkida, aga ükski pood polnud sellest filmist midagi kuulnud( nagu ka veinimüüjad veinist miskit kuulnud polnud- Ameerika!) Aga Amazon. com´is film olemas…….Siin väike treiler ka filmist.

24 responses to “Bottle Shock- uus film veinisõpradele…

  1. oli täitsa, ee, joodav film. jäädes kultuurseks ja kirjandusest rääkida, siis mulle see merde 2 osa ka liiga suurt muljet ei jätt, aga korra kõlbas küll. ma pole ka nii palju prantslasi näind, et miskit seisukohta võtta…

  2. Sidewaysi ja seda vilmi ei saa võrrelda- üks on tõestisündinud loo järgi tehtud ja teine autori jooksva fantaasia järgi. selles kategoorias on ikkagi antud vilm kõva tegiga, kas pole:)

  3. jah, sedant küll. tekitas mulle täiega tunde, et peab sinnakanti ikka veel korra minema, seal kalifornias on muid toredaid asju kah. ja seal jõin ka mina margaritat….:)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.