Eau-de-vie

Kui viinamarjad läbivad pikka ja mõnikord dramaatilist teekonda kobarast veiniks, saavad neile osaks tähelepanuavaldused riistapuult nimega égrappoir, mis rebib ära varred ja litsub marjad, enne kui need reisivad käärimistõrde. Üksteisele järgnevad matseratsioon ja fermentatsioon ja purustav kokkupuude pressoir´iga. Kuida lõpuks, kui noor vein on välja nõrutatud, jääb järele paks, viljalihaline, peaaegu tahke kestadest ja seemnetest koosnev jääkollus- marc.See pole kena vaatepilt, ja raske on ette kujutada, et seda võiks kasutada millekski muuks kui väetiseks. Kuid selles on veel veidi mahla järel, ja kui seegi destilleeritud, siis sellest saab eau-de vie (elu vesi), või täpsemalt eau-de-vie de marc.

….Peter Mayle kirjeldab marci nii:

See on jõhker jook, 50% alkoholi, kangem kui brändi, viski või dzinn. Vedelik on kahvatu, kahvatukuldne värvilt ja väga kergelt õline, andes pinnale libeda läike. Maitse on vaibuva tugevusegaelamuste seeria.Esiteks tuleb tahtmatult hinge ahmida, kui esimene klõmakas marc´i suulakke jõuab, millele järgneb hõõgus kurgus ja siis soe, kestev lõpetus, mis levib läbi ülakeha. Teil tekib kindel tunne, et mitte miski, ükskõik kui tahke, ei suudaks takistada marc´i jõudmast oma sihtkohta kõhu alumistesse sopiidesse. Selle läbistusjõud seletab, miks marc´i kasutatakse punkti panemiseks pikale, raskele söömaajale- teooria kohaselt peaksid paar pitsikest, mis võetud käikude vaheajal, moodustama trou(augu), aidates puhastada teed järgmistele roogadele, mis veel tulemas on.

Meil on Tigus selline vägijook olemas oü Balenilt:tn_ott_vieux_marc_de_rose

Vieux Marc de Rosé, Eau-de-Vie de Provence, Domaines Ott

Vieux Marc de Rosé on traditsiooniline Provence’i destillaat. Valmistatakse Chateau de Selle’i rosé veini Coeur de Grain valmistamisel kasutatud viinamarjade pressimisjääkide (marc) mitmekordse destilleerimise teel. Põhilised marjasordid, mida Coeur de Graini valmistamiseks kasutatakse on Cabernet Sauvignon, Grenache ja Cinsault, marjade pressimine on eriti õrn ja aeglane, mis annab destillaadile meeldiva pehmuse. Pärast marc’i destilleerimist küpseb noor destillaat 6 aastat Prantsuse tammevaatides. Villitakse pudelisse alkoholi alandamata, kangus 52% vol. Väga unikaalne destillaat, mille aroomis tunda kuivust, vürtse, tammelaagerduse nüansse, väga elegantse ja sooja iseloomuga. Väärikas destillaat eine lõpetuseks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.