Tigu käis Hedvigil ja Alaril külas…

Eilsel superilusal pühapäeva õhtul, võttis Tigu kollektiiv oma prantslastest külalised kaasa ja läks külla Alarile ja Hedvigule, kes tavaliselt Tigus külas käivad… et koos süüa teha. Prantslastele oli selline tuisk muidugi superelamus.

Kohale jõudes vaatasime üle, kas rõdul olevat gaasigrilli saaks kasutada, Alar sai selle isegi põlema, aga ei olnud vabatahtlikku, kes grillida oleks ikkagi tahtnud , kuigi mõni mees rõõmustas lume üle nii väga, et iga hetk sinna sisse pikali visata tahtis….

picture-1081            picture-319

Alustuseks oli Hedvig teinud väga kaunid kiluleiva ampsud, mille juurde joodi pitsike Admirali pipraviina, seejärel austrid ja shampanja ning siis rohke küüslauguga praetud merivähi sabad ja mõnusad vürtsika kastmega  bruschettad,samuti Hedvigi looming. Veiniks oli Alar valinud Perrin Blanc Reserve´i, mis eile maitses kuidagi eriliselt hästi…

picture-101picture-103picture-110picture-107picture-116picture-208periinpicture-0971picture-221picture-113picture-123picture-131picture-168

Lahke pererahvas oli teinud ka meie lõunamaa külalistele sauna, mille üle Alainil ja Patrickul väga hea meel oli, nad fännasid saunarõõme täiega….

picture-156 picture-144tore oli neid rõdul lumesajus pärast saunalava vaadata…

Seejärel tuli eelroog (eelnev oli kõik aperatiiv)

picture-148suitsutatud nuumpardi rinnafilee…

Pearoaks oli lambafilee, mille Alain valmistas ahjus ja looma sisefilee, mis siis grilli asemel pannile läks ja juurde kuulus  béarnaise kaste, mida  Alain oskab väga hästi teha. Juurde oli Alar valinud toreda burgundlase- Chanson´i Pommard 1999 aastakäik. Pererahvas oli ostnud ka väga kaunid taldrikud ja söögiriistade komplekti Villeroy & Boch´i kaubamärgiga-  valgel kaunil taldrikul  oli kõik kokku üks suur “Haute cuisine ”

picture-125 picture-185picture-194picture-099picture-196picture-2131picture-263 picture-159  Desserdiks oli Hedvig valmistanud 2 superhead toorjuustu kooki. Hedvigu võime vabalt Tigusse kondiitriks ja koka abiks tööle võtta….

Aitähh lahkele pererahvale, oli väga tore pühapäev! Ja eilset juttu, et tuleb Vilniusesse “Tigusid” avastama minna, võtame me tõsiselt!

picture-309picture-318picture-098

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.