Cuisine Sètoise Tigus 24-26.november

*Cuisine Sètoise-  Séte piirkonna kulinaaria. Séte on linn  L´Herault departemangus  ja  Languedoc’i piirkonna suurim kalasadam.

setekaart

Nagu kaardilt näha, ümbritseb linna vesi- ühel pool Vahemeri ja teisel pool Etang de Thau- Sete köögi teine nimetus saabki olla vaid kaluri köök.

Piirkonda on antiikajast peale asustanud mitmed tsivilisatsioonid, kuid  uuemal ajal saabusid elanikud siia seoses sadama ehitamisega 17 sajandi lõpus.

Uusasukad  võtsid naabritelt, Kataloonia kalameestelt,  üle näiteks kala soolamise kunsti ja Provence’i  köögist “laenati” köögiviljade kokkamise kunsti. Pärast Prantsuse Revolutsiooni, saabusid Sétesse esimesed itaallased, kes olid seilanud üle lahe Napolist ja tõid endaga kaasa Lõuna-Itaalia köögikunsti. Seejärel saabusid hispaanlased ja tõid endaga oma köögi maitseid ja viimasena kui saabusid tagasi nn.  pieds-noirs’id- kolooniatest  emamaale tagasi saabunud prantslased, kes jällegi tõid kaasa  lõunamaade vürtse ja maitseid. Nii ongi Sete köök üks suur  ladina köögi mosaiik.

Sete köögi sümbolid: austrid, rannakarbid, meriteod, kalmaarid, seepia, merikuradi bourride, kalasupp, seepia rouille’i kastmes, meripoisurid, merikuked,  mõõkkala, kuldmerikoger gibelotte kastmes.

Meie püsikundedele on teada, et kui me 10 aastat tagasi alustasime, käisid mu sõbrad, kes peavad Frontignan´is restorani (5 km Sétest, kaardi pealt paistab) aitamas Tigu “käima tõmmata” ja käisid ka kui me Vilmsi tänaval lõpetasime. Tigu algusaastatel oli palju Sete köögi spetsialiteete meil menüüs.

Kuna ma olen otsustanud, et 10 aastat on piisav üheks kogemuseks ja nüüd tuleks ette võtta uus väljakutse elus, siis Tigu me enam  kindlasti igapäevaselt tegema ei hakka (Eestis) Ehk mõned projektid, aga seegi pigem kahtlane. (22.detsember on meie viimane tööpäev)

Prantsusmaa sõbrad tahtsid kindlasti  enne lõpetamist kohale tulla ja kokata, sest neile väga meeldivad meie kliendid ja meeldib Eestimaa ja niisiis toome Sete köögi oma klientidele lähemale.

Neljapäeval, 24-l toimub meil eriline õhtusöök- meie jaoks  viimane veiniõhtusöök, kus külla tuleb veinimeister. Teeme seda koostöös veinifirma Baleniga,  ürituse kohta infot saab siit

Üritusele on kohtade arv piiratud, huvilistel tasub kiiresti reserveerida.

Reedel ja laupäeval  on a la carte menüü tüüpilise Sete kandi toiduga.  Saab ka seda kuulsat Sete kalasuppi!  Veinikaardis on palju Languedoc’i piirkonna veine.  Samuti oleks tark laud eelnevalt reserveerida, sest huvilisi võib palju olla 🙂

kalasupp

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.