Prantsusmaa tegi kokkuvõtte 5 puu-ja köögivilja kampaaniast.

Pea aasta otsa jooksis tüütuseni igal Prantsuse telekanalil ja raadios reklaam, kus Terviseamet soovitas inimestel süüa päevas vähemalt 5 erinevat puu- ja köögivilja. Millegipärast oli aga välja valitud suured supermarketid, kust soovitati oma ostud teha ja vähemalt Carrefouris olid ka suured plakatid soovitusega üleval.

13. aprill avaldati tulemused ja mis te arvate, kas reklaamist oli abi? Jah, tõesti- puu-ja köögiviljade müük oli antud perioodil suurenenud tervelt 4% võrra.

Küsitluse tulemused näitasid, et 70% inimestest ei söö puu-ja köögivilju piisavalt ja 60% inimestest, kes ei söönud piisavalt puu-ja köögivilju, tõid üheks põhjuseks nende maitsetuse. Hüper-ja supermarketid on kaupa täis, kuid siiski 45% vastanutest ütlesid, et eelistavad sellist kaupa osta väikestest kohalikest poodidest ja turgudelt.

Mis on järeldused? Enne kui sellist kampaaniat läbi viia, peaks eelkõige mõtlema, et kuidas parandada reklaamitava kauba kvaliteeti ja ka müügikohtade ja jaotusvõrkude peale. Inimesed eelistavad osta kohalikku puu-ja köögivilja otse tootjalt. Järsku oleks pidanud reklaam olema suunatud just kohalikele väiketootjatele ja turgudele jne, mitte aga, et inimesed marssige Super-U’sse või Carrefouri oma 5 köögivilja kätte saama.

 

Selle üle, et inimesed piisavalt köögivilju ei söö, mul hea meel pole. Küll on aga hea meel, et inimesed ei soovi osta maitsetuid köögivilju hüpermarketitest. Järsku hakkavad hiiglaslikud kaubandusketid sisse ostma ka kohalikke ja hooajalisi tooteid oma kasvatajatelt, kui need tulemused jõuavad asjapulkade kirjutuslauale ja  mitte ainult odavat plastmassi Hispaania ja Hollandi köögiviljavabrikutest.

5köögikat

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.