Haapsalu on ideaalne paik nädalaseks puhkuseks.

Ma pole enne seda suve väga tihe Haapsalu külaline olnud. Tunnistan ausalt- ma ei ole iial kuulsat Valget Daami näinud ega kuulsat mudaravi saanud.  Haapsalusse me vanasti põikasime korraks sisse kui Rohukülla praamile vaja minna oli.

Ütlen väga siiralt, et mulle ei ole siiani ükski Eesti linn nii sügavat muljet jätnud.  Aegajalt taban end mõttelt, et siin on palju ehedam ja ilusam kui enamus turismi sihtkohtades Lõuna- Euroopas. Igal hommikul kui ma oma stiilse valge jalgrattaga (aitähh Elin! ) mööda Promenaadi tööle sõidan ja möödun Kuursaalist, jääkarust ja luigeperest, kellel praegu pojad, tunnen ma, et kõrgemad jõud hoiavad mind. Ma olen siiralt õnnelik, et ma otsustasin Tšiili asemel tulla suveks Haapsalusse.

Haapsalu inimesed on toredad, ma arvan, et seda teeb meri- mere ääres elavad inimesed on kuidagi mõnusamad.  Meie teenindaja tüdrukud, kes tööle on jäänud, on tublid ja poisid, kes mul köögis on,võtavad oma tööd tõsiselt. Ma usun, et me veedame toreda tööka suve.

Haapsalu miinus on ehk see, et puudub peaaegu võimalus korterit üürida. Mina olen oma korteriga rahul, aga valikut praktiliselt polnud. Hotellid on ka suhteliselt kallid (see teeb küll kurvaks, et majutusteenus on meil tihtipeale kallim kui Hispaanias või Itaalias. Meil on siin Inglismaa  hinnad 😦  ) Aga sõitsin täna ümbruskonnas ringi ja avastasin näiteks Pullapäält otse mere kaldalt toreda puhkeküla, kus saab suvemaja rentida. Wiki ütleb, et Pullapää neem on olnud sajandeid Haapsalu suvitajate väljasõidukoht. Siin käisid ka Haapsalus suvitanud Vene tsaarid, nagu näiteks Aleksander III, kes olevat koguni ise lõkkes kartuleid küpsetanud. Igatahes tsaari mälestusmärgi  riismed on seal siiani.


Haapsalu kultuurimälestistest on hea ülevaade siin

Haapsalul on suvitajale pakkuda täispakett: poed, turg, kohvikud, ateljeed, restoranid, terrassid,veekeskus,spa, sanatoorium, muuseumid, meri , rand ja isegi ööklubi!!!! Ja samas on ka privaatsust kui kõike seda tilu-lilu ei soovita.

Aiad on praegu õitemeres:

Luigemamma oma “tibudega”

Simply Haapsalu:


Minu Haapsalu jalgratas:

Ilus kahemastiline purjekas meie sadamas:

Ungru mõisa varemed:

Parim koht Haapsalus (võib-olla isegi parim kohvik kogu Eestis):

Ja Nadja kuulus vaarika- besee rull on ülivõrdes hea((pildistamine tuli meelde kui koogist oli järel viimane amps)


Haapsalu hommik “Lääne Eluga”:

Ja öödisko katusel:

Ma promenaadi, Kuursaali ja lossivaremete pilti ei hakanud üles panema 🙂

Meie toimetamistest Haapsalus saab lugeda ajakirjast Navigaator

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s