Müütilised Prantsusmaa restoranid: La Couronne

La Couranne on Prantsusmaa kõige vanem restoran ja asub mitte väga kaugel platsist, kus põletati Jeanne d´Arc. Tema asutamisaasta on 1345. Haritud inimestele pole vist mõtet mainida, et asub see Rouen´is (neitsi põletamine toimus aastal 1431 ja legend räägib ka, et Jeanne d´Arc riietati põletamistseks ennast ümber just seal majas!))

Noil aegadel ei nimetatud asutust veel restoraniks, vaid oli auberge- võõrastemaja, kus pakuti ka süüa. Maja on külastanud  paljud Prantsuse ajaloolised suurkujud, aga juba aastal 1854 saabub ka üle ookeani oma aurulaevaga North Star Ameerika miljardär Vanderbit  ja  aastal 1949 saabus siia Paul Child, oma abikaasa Julie´ga, kellest saab pärast seda külaskäiku Prantsuse köögi fänn(ja mis sellest kõik edasi sai, sellega on kulinaaria-ajaloo huvilised kursis)  Loomulikult on maja külalisteraamatus olemas nende sissekanded!

Loomulikult on kõikide uuema aja poliitikute, näitlejate või muidu kuulsate inimeste fotod seintel.

Majal on mitmeid spetsialiteete: médaillons d’huîtres Royale crème Réjane ( Royale austrite medaljonid Réjane kreemiga), paupiettes de sole des gourmets (merikeele liblikas), tournedos Sarah Bernhart, poularde gastronome (tibu)

Aastal 1933 saab La Couronne ja tema peakokk Lucien Dorin 3 Michelini tärni. Seda suudetakse hoida küll vaid aasta, sest Dorin lahkub Pariisi ja avab seal oma restorani.

Maja töötab siiani, olles tänaseks 666 aastat vana! Loomulikult on see turisti atraktsioon tänapäeval, aga kindlasti väärib maja ühte külastust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.