It’s Beaujolais time!

Eelmisel aastal kirjutasin pikemalt Beaujolais Nouveaust siin

Beaujolais Nouveau  on üks suur ja globaalne rituaal, mis on kohanenud kõikides riikides  ja voolab kõikides kultuurides! See on lihtne ja tagasihoidlik pidu, mis ei nõua mingit dress code’i ja on ideaalne põhjus  sõpradega kokku saada. Nagu kõiki veine, tuleb Beaujolais’ d tarbida mõõdukalt ja selle veini puhul tuleks rõhutada sõna mõõdukas!

Kuigi ei ole mingit dress code’i, on siiski reeglid, mida tuleb järgida:

  • Veinipudeleid ei tohi avada enne keskööd, ükskõik mis ajavööndis te ka asute(see käib siis kolmas neljapäev novembris ehk kolmapäeva öö vastu neljapäeva kohta, edaspidi keskööd ootama ei pea)
  • Serveerida jahedalt 10-11 °
  • Beajolais Nouveau on lihtne vein ja ei peaks tekitama kellelegi meeleheidet, et mida ta kõrvale süüa. Traditsiooniliselt pakutakse sel päeval baarides veini kõrvale suupisteid: mereande, deli liha, kitsejuustu etc. Lihtsamalt äraseletades- tol päeval restoranides puudub menüü- pakutakse suupisteid ja rahvas seisab püsti, kõndides ühest kohast teise…. No Eestisse see komme veel jõudnud pole…

Tigus on Beaujolais üritused samas ka Tigu sünnipäev, sest me avasime aastal 2006 oma koha Beaujolais-i peoga- seega tuleb meil 4-s Beaujolais!

Sel aastal saadame sõpradele kutsed sünnipäevale ja ootame teid neljapäeval 19-l novembril.

dubeff

Duboeuf 2009

One response to “It’s Beaujolais time!

  1. Võijummal, Eesti restoranid kasutavad ju BN-d kui järjekordset ettekäänet koostada peen menüü a la kammkarbivaht merekohina ja vetikamousse’iga.
    Siis on ikka peris lõbus vaadata noid peenelt mekutavaid “veinisõpru” kes toorest veinist imelisi aistinguid välja imevad 😛
    Aga kui BN mõnusamat poolt meenutada, siis oh neid ampse, mis eelmistel aastatel Tigu köögist lauale on jõudnud. Meriteod aiolis on mu raudsed lemmikud!
    Ära siis homme meritigusid tellida unusta 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.