Mida teevad/ei tee eestlased nädalavahetusel?

Rääkisin eile sõbrannaga, kes oli eelmisel nädalavahetusel Helsingis restoranituuril käinud ja imestas siiralt kui elavad  ja rahvarohked olid Helsingi tänavad- tänavale ei mahtunud kõndimagi! Õhtul astus Tigust läbi meie sõber Kari- ta tuli ennemagamamineku klaasi veini tegema ja rääkisin talle siis seda juttu. Tema ütles, et ta on alati selle üle imestanud, et Tallinnas pole inimesi- Vanalinnas on turistid(nüüd pole neidki), aga kus on kõik  tallinlased? Kari ütles, et tema elab 400 km-t Helsingist põhja poole Kuopios ja ka seal on linn elav- alati rahvast,  võetakse osa linna üritustest, käiakse näitustel, etendustel, kohvikutes, tantsimas jne… Siis tuli meelde ka üks kunagi Tallinnas 3 aastat elanud ja töötanud itaallane ja ka tema kurtis, et muidu on kõik ju siin linnas tore, aga nii kui tööpäev läbi saab, jooksevad eestlased koju suppi sööma. Roomas ikka mindi veel töökaaslastega kuskilt nurgapealsest baarist läbi, räägiti paar sõna juttu, tehti aperatiiv ja siis koju süüa tegema või  restorani…

Lühianalüüs endast andis tulemuse, et olen täpselt see tüüpiline eestlane, keda on väga raske toast välja ajada.  Ja veel hullem, ma olen selline virisev ja vinguv eestlane, kes arvab, et polegi ju kuhugi minna- restoranid on turisti suunitlusega, kohvikud on mõttetud jne. Oma kodukandis Pelgulinnas ma isegi vahel käin jalutamas, et Stromkale ja tagasi- aga seal pole sellist linnasüdant, et kohvik, pood, pank, juuksur, pagar, kirik  jne ühel platsil.. Meie linn on valesti planeeritud, see pole inimlikuks eluks mõeldudki… Täna näiteks oli ilus hommik ja mõtlesin selle peale, et oleks meil selline linnaosa keskus, läheks jalutaks, ostaks ajalehe,  jooks tassi kohvi ja sööks croissanti, räägiks teiste linnaosa elanikega paar sõna juttu….

Ja veel…. Tigusse tekkisid kohe sellised baariäärsed sõbrad, kes tulevad ajavad paar sõna juttu ja võtavad ühe klaasikese.  Esimesed pool aastat olid need kõik väljamaalased, kes meie kandis elavad ja tulid uudistama ja leidsid, et tore kodukandi koht… Praeguseks on meile tekkinud ka  eestlaseid, kes  regulaarselt läbi astuvad ja paar sõna juttu ajavad:)

6 responses to “Mida teevad/ei tee eestlased nädalavahetusel?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.