Deli poe sortiment

Kauba saamisega nagu allpool artklitest näha on, pole raskusi. Probleem rohkem selles, et asjad on kallid.

Nimekirju õlidest, äädikatest, oliividest, igasugu purgikestest ja pastadest ei hakanud ma üles panema.

Aga on olemas veel väga tore sortment asju: nagu  AOC mustad ploomid Agenist, AOC rohelised läätsd Puy-st, valged suured Toulousi oad, Provence-i  ürdid, Camargues´i fleur de sel, kastanijahu(oi kui häid pannkooke sellest saab!)  jne..

Vein tuleb aga kõik ise maale tuua- 2010 aasta veebruaris on järjekordne Vinisud– sinna tulebki veine valima minna. Sealt on hangitud ka Tigu majaveinid Picpoul, Pic Saint Loup jne.

9 responses to “Deli poe sortiment

 1. Jah, justnimelt! Näiteks Viimsi deli oli mull täielik pettumus. selline mainstriimi värk, et kaks juustu, kaks sinki ja igavad turistipakendis pastad, sekka belazu purgikesi.
  Seal peab ikka olema ehedat toorainet, millest saadki võimalikult ligilähedast toitu teha. Rahvas ju areneb ja reisib üha enam ning tahab siis kodus elamust korrata.
  Needsamad oad, läätsed, kindlasti saab kaasa anda näiteks poe soovituse või retsepti, mida selle lihtsa oa või läätsega teha. No neid värke sa tead paremini, ma ei oska pakkudagi.
  Juustulett on minu jaoks muidugi omaette teema – seal peab ikka olema selliseid juuste, mida meil muidu ei näe. No brie ja camembert on igav ju (kuigi kui õiget tuua, siis see on teine asi muidugi, kui meie marketites müüdavad taani analoogid). Aga lossaba ja sellised meil tundmatud, aga imeliselt maitsvad juustud peavad letis olema!
  Igasugused sellised konservid, mida meil pole (mai räägigi veel oliividest, anshoovistest ja kastmetest). No Prantsusmaal kohapeal olles hämmastab mind alati, kuidas nad suudavad masstoodanguna poes müüa igasugust konserveritud lihakraami – just need confit’d ja värgid, seentega jne.
  ja siis anshoovis – mitte ainult õlis, vaid ka soolatud ja äädikas, ka hea sardiin ja tuuna.
  Eks see kraam meil müües on jah kallis. aga mis ei oleks. hea asi maksabki. vaja on teda müüa ja klienti harida.
  Mulle tundub, et ilmselt ongi mõistlik see avamine rihtida kuhugi 2010 kevadesse. 2009 tuleb lihtsalt üle elada, kõik on suht masenduses ja käpuli (või näen ma seda ainult enda ümber).

 2. Oeh, kirjutasin selle kommi enne, kui alumisi jutte lugesin. Sul Kristel ju kogu sortiment juba väljas! Täiesti mega. Mina viiksin küll sellesse poodi pool oma söögieelarvest.

 3. Vinisudile saab eelregistreerida samal lehel umbes selle aasta suvest alates. Võib ka Tigu kaudu lasta ennast registreerida. See asi on jah hulgiostjatele, mitte lihtsalt veinisõpradele. Aga mulle meeldib rohkem, kui Londoni ja Milaano veinimessid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.