O Telheiro- meie linna parim ja kuulsaim restoran

O Telheiro on kindlasti Aveiro kõige kuulsam ja edevam restoran.  Seejuures ka kõige kallim ja seetõttu meie tuttavad ütlesid, et nad seal ei käi, vaid ostavad vahel kaasa bacalhau com natat kuna tuleb tõde tunnistada- seal tehakse väga hästi süüa.  Samas on see just sellise edulooga perekonnarestoran, millest iga restorani tegiga unistaks – alustada ühe väikese saaliga ja  20 aastaga vaikselt aga pidevalt laieneda kogu majabloki ulatuses ja nii omada vanalinna kõige magusamat kinnisvara.  Kodulehte ei ole mõtet internetist otsida- seda pole. Loomulikult ei ole restoran ka Facebookis- tal pole seda vaja teha (kadestamisväärne!)

(Restorani all on 3-me maja alumised korrused, ülemised korrused on perekonna korterid ja külalsite toad)

Oleme Pauloga korra seal enne ka käinud, siis jäi meelde see,  et sees on suur puudega köetav kamin, kus peremees grillib ja  palju rahvast oli ja pidime baarileti taga oma lauda ootama.  Kohalikud rääkisid , et restoranil on 3 saali ja šikk on istuda just keskmises saalis.  Kuna meil reserveeringut polnud, pandi meid taha saali, aga minu egole see ei käinud. Mingi vahettegemine siiski inimestel käis- esimeses, kõige vanemas restorani osas olid (eile vähemalt) värvilisemad inimesed, teises saalis tundusid olema püsikliendid  ja ülejäänud(liiga valged ja päikesest punaseks põlenud sakslased, inglased ja eestlased)  läksid taha saali.

Oleme siiamaani sellest restoranist  eemale hoidnud,  sest  oleme nüüd ka peaaegu kohalikud  kuni eile said lihtsalt ideed otsa ja mõtlesime, et kuradile see 5 eurot rohkem prae eest. Hea otsus! Esiteks see 5 eurot oli sinna taldrikule prae kõrvale pandud lisandites ilusasti esindatud.  Ja menüü on seal ka ikka palju pikem kui tavalises adegas. Iga päev korralikult käsitsi kirjutatud menüü ja eilses erimenüüs oli grillitud kaheksajalg! Pärast seda enam kahtlusi polnud ja läksime sisse!

Menüü ukse ees:

Kuulus keskmine  saal

Esimene ehk kõige vanem saal, mis on mõnus rustikaalne, ilma laudlinadeta. Foto on tehtud juba lahkudes, umbes keskööl, seetõttu on saal juba tühi..

Leti taga peremees isiklikult küpsetab kala.

Meie superpehme ja hea grillitud kaheksajalg ja grillitud kalmaarid:

Desserdiks enam kõhus ruumi polnud, aga desserdid on ka kõik maja tehtud, ei tooda jäätisefirma külmutatud magustoitude valikut nagu siinmail pea kõikjal kombeks:

Digestiivid tegime kanali teisel pool ja vaatasime öist linna:

Sealne ettekandja kutsus meid täna õhtuks tagasi, kuna täna õhtul pidi toimuma suur moeshow ja nende terrassilt on sellele kõige parem vaade.  Kui Marko hommikul turul käis, ütleski, et liiklus sillal on kinni pandud ja selline ehitis oli ka tekkinud:

5 responses to “O Telheiro- meie linna parim ja kuulsaim restoran

  1. Kas see on see koht kalaturu platsi ääres, kus me käisime ja Inesel ei olnud kõht tühi? Ma isegi ei mäleta enam, mida seal sõime, aga väga täis oli maja küll.

  2. Aga sa anna neile selle geeniuse kontakt, kes sulle kodulehte teha üritas, väites, et sellega su käivet kümnekordistab 😀

  3. Me teiega tüdrukud ei käinud seal söömas Liina ja Ines- eelmine aasta esimest korda P.-ga koos sõime seal- aga see on tõesti üle silla kalaturu juures ja ümber nurga on koht, kus sa Liina “armusid” soniga Portugali taati 🙂
    Ja kindlasti lähen annan selle keenjuse kontakti, kes mulle kirjutas, et Tigu koduleht on väga kole või veel parem-lasen Susanal sama kirja, mis mulle saadeti, portugali keelde tõlkida 🙂

  4. Hahhaahaa! Ütle neile, et “võib arvata, et teie köök on sama kole, kui koduleht!”
    Kui taati näed, tervita!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.