Õhtulehe ajakirjanik on kui loodusõnnetus

Tahaks elada oma vaikset elu ja ajada nii hästi kui oskan oma asja ja siis ükspäev jälle voila…. mail Õhtulehe ajakirjanikult. Tema teeb nimelt artiklit 50 Eesti parimast restoranist mis avalikustatakse neljapäeval ja nüüd hästi kiire ja muudkui vastaku restoranid tema küsimustele. Mis mind selle juures vihale ajab, on suhtumine: mingi naisterahvas, kes ennast ajakirjanikuks nimetab, arvab et tema võib tulla mulle lugema marketingi loengut kui suurt kasu mina saan,  kui ma suurima tiraaziga ajalehes oma infot avaldan. Ehk teisisõnu- ma ei saa aru kui suurt teenet Õhtuleht mulle osutab ja mis mul häda on, et ma ei taha küsimustele vastata.  Ehk siis copy-paste kirjavahetusest, kui teatasin, et ei soovi mingit infot Õhtulehte panna:

Tere!
 
Teie vastus hämmastab mind. Kuulute Eesti parimate toidukohtade nimekirja, ent ei soovi oma andmeid avalikustada. Praegusel ajal oleks see ju klientide juurde saamiseks väga hea võimalus. Mul ei ole tõesti väga palju infot enam vaja, olemas on aadress, kontakt ja lahtiolekuajad, mis pärit kodulehelt. Vaja oleks veel koha iseloomu ehk mis maa toitu pakute või kuidas oma kööki iseloomustate (eelmisel aastal oli kirjas Vahemere köök),
ja veel:

Anname ülevaate 50 Eesti parimast restoranist ja 49 ülejäänud kohal huvitaval kombel Õhtulehega probleemi pole, nemad küll soovivad oma andmeid avalikustada ja teevadki seda. Ja minu teada on Õhtuleht Eesti suurima levikuga ajaleht.
 
Mis ma oskan öelda? Eks ma ole veidrik, aga ma tõesti ei pea seda mingiks auks Õhtulehes laiutada.

32 responses to “Õhtulehe ajakirjanik on kui loodusõnnetus

 1. me tuleme suvel. aga ei jookse kusagile, jooksmist ma vihkan:D

  ma ütleks selle ajakirjanduse kohta, et kahjuks arvavad isegi nö “intelligentsed” ajakirjanikud, et müüb ainult negatiivne. ja iga inimene unistab sellest, et temast kirjutatakse. mõlemad on vale.

 2. No nii kurb on lugeda sellist seiukohavõttu! Ma saan aru küll, et üks inimene on sul hinge täis ajanud, sest ülemäära nõudlikult esineb ja sind ilmselt niigi kiirel ajal tagant kiirustab. Aga kas sa ise ei ole kunagi kedagi pidanud tagant kiirustama? A la tooge mulle nüüd ometi juba see kaup, kohe-kohe tuleb rahvas ja tahab süüa? Kui ei ole, siis on sul vedanud, et asjad nii hästi sujuvad, aga üldiselt tuleb ju igas töös ette aegu, kus midagi lihtsalt on kibekähku vaja.
  Õhtuleht on tabloid, sellisena kohe tehtudki. Tabloidi asi – nii meil kui ka mujal maailmas – on vahendada kõmu ja klatši, skandaale ja skandaalikesi. Eestis on asi isegi hästi mu meelest, sest Õhtulehes ilmub ikka päris palju ka tõsiseid teemakäsitlusi. Riigikogu jabural raharaiskamisel on nt kogu aeg silma peal hoitud, arvamuskülgedel on harva sellist arusaamatut sõnavahtu kui nn kvaliteetlehtedes jne. Rääkimata sellest, et aastaid on selles lehes olnud parimad spordiküljed. Persoonilood, kõiksugu tarbija-,tervise-, muusika- ja meelelahutusleheküljed – mis neis kollast või kõmulist või halba on?
  Kõnealuse parimate restoranide ülevaate puhul jääb lehelugejal üle vaid kurvastada, et mõned neist on keeldunud end iseloomustamast – nii hea oleks ühest kohast kogu selline info kätte saada ja selle järgi valida mõneks õdusaks õhtuks söögikoht, kus varem käinud pole. Misviisi lugeja ses süüdi on, kui nn kvaliteetlehed sellist asja teha ei võta?
  “Jalg-rippus”-uudised on paraku tabloidi pärusmaa, selleta nad ei pääse, tahavad nad seda siis ise või ei. Aga lehte on ikka oluliselt rohkem kui vaid uudisteküljed. Ja et hulk inimesi, kelle töö pole toota kõmu-uudiseid ja kes päevast päeva südamega oma tööd teevad just selleks, et ka neil, keda kõmu ei huvita, oleks lehest midagi lugeda, saavad ühtelugu täiesti teenimatult ämbritäie solki ja sajatusi kaela, on nukker. Kui kõik on kinni inimestes, nagu ise siin väidad, siis: Õhtulehes töötab terve hulk sümpaatseid inimesi, kes pole elus ühtki kõmulugu tootnud – aga on sinu hinnangu sopaajakirjanikud ja töötavad sopalehes?
  Kusjuures mind alati hämmastab see, et need, kes Õhtulehte sopaleheks nimetavad ja seda ise mingi hinna eest ei loe, on nii hästi kursis sellega, millest seal kirjutatakse? Kursis peavad nad ju olema, kuidas muidu saab hinnangut anda? See oleks sama hea, kui keegi väidaks mulle, et Tigu on saast ja ma kukuksin seda siis iga tänavanurga peal kuulutama, ise sinna korrakski sisse astumata.
  Et oleks aus värk: võta nt tänane Õhtuleht ja loe üles lood, mis on alatud, laimavad, pahatahtlikud, kõmulised, eraellu tungivad ja teevad inimestele haiget?

 3. Kahjuks on Õhtulehe puhul nii, et kõik Selveri kassaäärsed on suuri reklaame täis kuidas jalg rippus ja sa ei saa sellest üle ega ümber. Ja see pikk kaitsekõne või minu ümberveenmine on mõttetu, sest sa räägid hoopis teisest asjast, millest mina rääkisin.
  Puust ja punaseks tehes: ma ei soovi oma koha mitte mingit reklaami mitte mingil kujul Õhtulehes avaldada. Mis see sinu pikk jutt Õhtulehe ajakirjaniku kohta aitab. Kuna Tigu ongi rohkem klubiline ja sõprade keskne ettevõtmine, ei saa ja ei taha laialt reklaamida asutust: et tulge ja astuge läbi. Selles mõttes ei tee see midagi halba, kui keegi teatab, et Tigu on saast ja tema sõbrad meile ei tule.
  See südamega töö tegemise jutt aga meenutab kangesti sõnavõttu NLKP Keskomitee koosolekul. Loe Alari kommentaari eespool- ajakirjanikud, minge kõigepealt tööle ja tehke mingi aeg päris tööd- siis saate ehk rohkem aru ka sellest, millest kirjutate!

 4. Ei tea, ei ole olnud õnne eha võimalust NLKP Keskkomitee koosolekuid jälgida. Veel vähem saan ma aru, miks peaks ajalehte saastaks ja sopaks sõimama, kui selgub, et tegelik põhjus on see, et oma klubilist asutust lihtsalt ei tahetagi laialt reklaamida, sest see on väike ja rohkem omadele ja suur tung polegi oodatud. Ega sellepärast ei pea siis inimesi kõntsa- ja saastasüüdistustega üle valama.
  Minu sõnavõtt oli ajendatud ennekõike sellest, et uurisin huviga Õhtulehe külgi neist parimatest restoranidest ja kahetsesin just, et iseloomustavat infot söögikohtade juures nii vähe oli. Aga et suve jooksul üsna palju väliskülalisi tulemas, otsisin kohti, mida nendega mööda Eestit seigeldes tingimata väisata tahaks. Leisdin ikka hea mitu, mis tunduvad põnevad. (Tikku tahaks tegelikult ka tulla :)).
  Pean häbiga tunnistama, et loen igapäevaselt kõiki kolme üleriigilist päevalehte ja mul on ausalt öeldes üsna ükstapuha, millisest neist ma endale vajaliku info saan. Õhtulehest näiteks lugesin aastaid huviga loodusekülgi, mis nüüd kahjuks enam miskipärast ei ilmu – kuskil polnud paremaid. Tihti leian üht-teist kõrva taha panna toidu- ja tervisekülgedelt ja laupäeviti ootan Jaanus Kulli jt intervjuusid teatri-, muusika- või muidu kultuuriinimestega. Et mul on õnnelik komme alustada lehelugemist tagantpoolt, ei saa mind Iglesiase-Anetid ega rippuvad jalad (pealkirju lehte kätte võttes muidugi märkan) ka suuremat häirida – nende uudisteni jõudes võib alati lehe käest panna. Ja selle põhjal, mida mina sellest lehest loen, ei saa ma seda kuidagi kõntsaks ega sopaks nimetada. Mulle on küll jäänud mulje, et nende lugude autorid saavad üsna täpselt aru, millest kirjutavad.

 5. Kui sa nüüd minu kirjapandu uuesti läbi loeksid, siis sa saaks aru, kust selline hoiak tuleb.
  1. Teatasin, et mul ei ole aega ega huvi ajakirjaniku küsimustele vastata + põhimõtteliselt me Õhtulehes ennast ei reklaami( liiga palju lugejaid, mis pole meie huvides)
  2. Õhtulehe ajakirjanik vastab mulle, et ma raskel ajal valesti käitun ja tuleb mulle vastu avaldades tasuta reklaami, et kliente saada! Edasi veel loeng marketingist! Hallooo- kes palus??? Mingi ajakirjanikupiiga ei hakka mind õpetama, mis teha ka siis kui ma valesti teen tema arust!
  3. Nagu Vernanda eespool ilusast ütles-
  ma ütleks selle ajakirjanduse kohta, et kahjuks arvavad isegi nö “intelligentsed” ajakirjanikud, et müüb ainult negatiivne. ja iga inimene unistab sellest, et temast kirjutatakse. mõlemad on vale.

  Aga teen ettepaneku Säbru see teema lõpetada, sest millegipärast läheb see teema liialt emotsionaalseks ja see jama ei vääri seda, et nn. tülli minna.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.